Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty słabnie, spadki także na głównej parze walutowej

2016-10-20

Złoty coraz słabszy. Na szerokim rynku widoczne są spadki euro, na głównej parze układ spadkowy, ale nie na parze ze złotym. Na kluczowych parach od wczoraj złoty traci 1-2 grosze. Niestety na razie nie widać końca tej tendencji. Wydarzeniem dnia jest dziś posiedzenie EBC.

 

Posiedzenie EBC

Wydarzeniem dnia posiedzenie EBC, choć z punktu widzenia analiz technicznych nie jest ono zbyt ważne. Istotniejsze będzie co EBC postanowi w grudniu. Jednakże na razie przyjrzyjmy się jaki komunikat trafił na rynek dziś. Mario Draghi rozwiał wszelkie wątpliwości. Program QE pozostaje bez zmian. Nie omawiano ani jego ograniczenia czasowego i ilościowego, ani jego przedłużenia. Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami ma on potrwać do marca 2017 r. Konkrety co do jego dalszych losów trafią do publicznej wiadomości prawdopodobnie po grudniowym posiedzeniu EBC. Być może pozostawienie otwartej furki dla dalszych spekulacji jest celowe. Słabsze euro oznacza bowiem większa konkurencyjność unijnej gospodarki i będzie ułatwiać osiągnięcie celu inflacyjnego.

 

Złoty nadal słaby

Za tydzień kolejne kluczowe dane dla euro, będą to odczyty kwartalne wyników Deutsche Banku. Na głównej parze utrzymana została w każdym razie tendencja spadkowa. Niestety na parze EUR/PLN nadal dominacja euro. Nasza waluta jest słaba, traci na wszystkich kluczowych zestawieniach. Przeważnie są to spadki złotego o jeden lub dwa grosze w stosunku do kursów dnia poprzedniego. W przypadku euro dzisiejszy kurs wynosi 4,33 zł, kurs dolara to już 3,96 zł, frank szwajcarski przekroczył barierę 4 zł, a funt szterling wyceniany jest na 4,87 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc