Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty nieco mocniejszy

2016-02-15

Złoty dobrze rozpoczyna  tydzień, także inwestorzy mają powody do zadowolenia. Na parze z dolarem widoczne umocnienie złotego, co było możliwe dzięki spadkom wyceny dolara na szerokim rynku. Złoty umocnił się także do funta, a na parach z euro i frankiem – konsolidacja.

 

Złoty umacnia się na parach

Złoty w dobrej sytuacji. Spadek wyceny dolara na szerokim rynku umożliwia naszej walucie złapanie oddechu. Wyhamował też trend wzrostowy na parze z euro i dziś euro kosztuje 4,40 zł, podczas gdy w zeszłym tygodniu mocny złotytrzeba było za nie płacić nawet 4,45 zł. Naszej walucie pomogły nie tylko doniesienia z szerokiego rynku, czyli czynniki globalne, ale też impulsy wewnętrzne, takie jak piątkowe dane makro. Poprawiły się odczyty PKB za ostatni kwartał 2015 r. oraz bilansu handlowego. Niestety nadal utrzymuje się deflacja, w związku z czym pojawiają się ponownie głosy o możliwej korekcie stóp procentowych.

 

Złoty stabilny

Złoty jest stosunkowo stabilny. Nie są to co prawda czasy największej świetności naszej waluty, ale w kontekście niepokojów związanych ze stanem światowej gospodarki i ostatnich spadków na złotym, można obecnie powiedzieć, że nowy tydzień złoty zaczyna dobrze. Rynek ignoruje na razie prawdopodobieństwo obniżenia ratingu i ustawę o franku, skupiając się na bodźcach pozytywnych. Dzisiejsze kursy walut: euro 4,4096 zł, dolar 3,9549 zł, frank szwajcarski 4,0088 zł, funt szterling 5,7092 zł. W skupie euro kosztuje 4,3806 zł,  dolar 3,9299 zł, frank szwajcarski 3,9798 zł a funt 5,6692 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc