Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty nadal mocny, mimo niewielkiej korekty

2014-11-27

Wczoraj złoty osiągnął maksima na parach nie notowane nawet od 1,5 miesiąca, po czym doszło do niewielkiej korekty. Umocnienie złotego było jednak na tyle wyraźne, że obecna wycena euro i franka jest tylko realizacją ruchu aprecjacyjnego. Na dalsze umocnienie złoty ma szansę w przypadku pary USD / PLN.

 

Dzisiejsza wycena złotego

Po wczorajszym bardzo dobrym dla złotego dniu, dziś możemy mówić o niewielkich korektach na parach. Kursy walut kształtowały się następująco: 4,1787 PLN za euro, 3,3411 PLN za dolara amerykańskiego, 3,4760 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,2616 PLN względem funta szterlinga. Niewielkiej zmianie uległa też rentowność polskich papierów dłużnych o 10-letnim okresie wykupu i wynosi obecnie 2,432%.

 

Niewielka korekta, zgodna z przewidywaniami

Wyraźne umocnienie złotego poprzedziło dzisiejszą korektę, ale jest to ruch zgodny z przewidywaniami analityków i skala odreagowania nie ma większego wpływu na trend. Impuls do umocnienia złotego był na tyle silny, że udało się wykorzystać jego potencjał, a korekta w przypadku euro z poziomu 4,22 na kurs euro 4,17 wydaje się kończyć zejście.

 

Stagnacja, brak impulsów ze Stanów

Dobry nastrój wokół naszej waluty oraz obligacji rządowych powinien utrzymać się już do końca tego tygodnia, gdyż brak będzie impulsów ze Stanów oraz jest już po interpretacji sygnałów z EBC. Amerykanie świętują i aktywność na rynku będzie ograniczona. Jedyne ważne w przypadku złotego impulsy pochodzić będą zatem ze Strefy Euro, na parę EURO / USD wpłynie także wystąpienie Draghiego. W ujęciu ogolnym spodziewać się należy wygaszenia aktywności do końca tygodnia.

 

W oczekiwaniu na posiedzenie RPP

Mocny złoty i dobra pozycja na rynku długu wynikają pośrednio z interpretacji danych publikowanych przez EBC. Rentowność na rynkach bazowych spychana jest, by uzyskać dobrą pozycję pod zakupy obligacji. Można więc powiedzieć, że nastroje wokół złotego są pozytywne. Obecnie notowane ruchy to próba ustawienia pod nadchodzące posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc