Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty na stabilnym poziomie

2014-11-12

Na tynku walutowym ten tydzień mija spokojnie. Dzisiaj, podobnie jak w poniedziałek, transakcji było niewiele, a wahania wartości walut są niewielkie. Inwestorzy czekają na publikację danych makroekonomicznych.

 

Notowania kluczowych walut

Długi weekend sprzyjał niskiej zmienności na rynku złotego, dzisiejszy ranek przynosi kontynuację tego trendu. Około godziny 9. kursy walut kształtowały się następująco: 4,2190 PLN za euro, 3,3825 PLN za dolara amerykańskiego, 3,5048 PLN za franka szwajcarskiego i 5,3579 PLN za funta brytyjskiego. Obligacje 10-letnie miały rentowność 2,65%.

 

Sytuacja na rynku

Inwestorzy, jak zwykle gdy brak ważniejszych danych makroekonomicznych i jednocześnie przypada dzień świąteczny, ograniczają swoją aktywność na rynku. Spokojny okres sprzyja konsolidacji, obecnie obserwujemy taki stan na parach EUR/PLN oraz CHF/PLN. Jedynie dolar zanotował niewielką korektę spadkową, za sprawą słabych danych ze Stanów Zjednoczonych.

 

Oczekiwania inwestorów

Koniec tygodnia upłynie pod znakiem oczekiwania na publikację danych makroekonomicznych i odpowiedź ze strony Rady Polityki Pieniężnej. Od reakcji Rady zależą z kolei ruchy na rynku walut. Jutro do publicznej wiadomości podane będą dane dotyczące inflacji CPI za miniony miesiąc. Prognoza mówi o deflacji rzędu -0,4% r/r. W piątek z kolei opublikowany będzie wskaźnik PKB za III kwartał. Analizy mówią o spadku dynamiki wzrostu z 3 % do 2,8% r/r.

 

Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie

Podsumowując – ostatnio nie zaszły istotne zmiany jeśli chodzi o kurs dolara i franka. Konsolidacja tych walut trwa poniżej 4,2330 PLN i 3,5115 PLN, natomiast dolar i funt są w trendach wzrostowych. W przypadku dolara mamy do czynienia z lekką korektą. Inwestorzy kolejny raz oczekują na ruch Rady Polityki Pieniężnej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc