Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zawirowania wokół euro

2016-01-25

Na złotym stabilnie. Tydzień rozpoczynamy w nieco lepszych nastrojach, po piątkowym niewielkim umocnieniu naszej waluty. Waluty wciąż są drogie, utrzymuje się też dosyć wysoka rentowność papierów dłużnych, na poziomie powyżej 3 proc. Uwagę analityków zwracają obecnie zawirowania wokół euro.

 

Dane z Niemiec

Wokół euro pojawiły się zawirowania. Poznaliśmy dane z Niemiec. Wskaźnik Ifo, czyli indeks klimatu gospodarczego, jest znacznie niższy niż miesiąc temu. Spadły również subindeksy zawirowania eurooczekiwań i bieżącej sytuacji. Oczekiwano natomiast stabilizacji. Gospodarka niemiecka okazała się zatem wrażliwa na szereg czynników zewnętrznych, które ostatnio wywoływały także zawirowania euro na szerokim rynku. Pojawia się pytanie, czy w tej sytuacji EBC będzie nadal stosował stymulację monetarną? Istotne będzie dzisiejsze wystąpienie prezesa Draghiego, a także członków zarządu EBC. Uczestnicy rynku będą też zapewne śledzili doniesienia z USA. Spadają ceny ropy, ryzykowne aktywa nie cieszą się zainteresowaniem, spadły też oczekiwania inflacyjne. W tym kontekście plany co do dalszej polityki FED mogą być interesujące.

 

Dzisiejsze kursy walut

Chodź dzień złoty rozpoczął od stabilizacji, to jednak z biegiem dnia niestety kursy walut rosną. Osłabienie naszej waluty jest widoczne chociażby na parze z euro, gdzie rano kurs oscylował wokół 4,43-4,44 zł, a po południu kurs wzrósł o około 2 grosze do wartości 4,45 zł. Szczegółowa sytuacja kształtuje się następująco: euro 4.4838 zł, dolar 4.1357 zł, frank szwajcarski 4.0840 zł, funt szterling 5.9040 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc