Zawirowania wokół euro

2016-01-25

Na złotym stabilnie. Tydzień rozpoczynamy w nieco lepszych nastrojach, po piątkowym niewielkim umocnieniu naszej waluty. Waluty wciąż są drogie, utrzymuje się też dosyć wysoka rentowność papierów dłużnych, na poziomie powyżej 3 proc. Uwagę analityków zwracają obecnie zawirowania wokół euro.

 

Dane z Niemiec

Wokół euro pojawiły się zawirowania. Poznaliśmy dane z Niemiec. Wskaźnik Ifo, czyli indeks klimatu gospodarczego, jest znacznie niższy niż miesiąc temu. Spadły również subindeksy zawirowania eurooczekiwań i bieżącej sytuacji. Oczekiwano natomiast stabilizacji. Gospodarka niemiecka okazała się zatem wrażliwa na szereg czynników zewnętrznych, które ostatnio wywoływały także zawirowania euro na szerokim rynku. Pojawia się pytanie, czy w tej sytuacji EBC będzie nadal stosował stymulację monetarną? Istotne będzie dzisiejsze wystąpienie prezesa Draghiego, a także członków zarządu EBC. Uczestnicy rynku będą też zapewne śledzili doniesienia z USA. Spadają ceny ropy, ryzykowne aktywa nie cieszą się zainteresowaniem, spadły też oczekiwania inflacyjne. W tym kontekście plany co do dalszej polityki FED mogą być interesujące.

 

Dzisiejsze kursy walut

Chodź dzień złoty rozpoczął od stabilizacji, to jednak z biegiem dnia niestety kursy walut rosną. Osłabienie naszej waluty jest widoczne chociażby na parze z euro, gdzie rano kurs oscylował wokół 4,43-4,44 zł, a po południu kurs wzrósł o około 2 grosze do wartości 4,45 zł. Szczegółowa sytuacja kształtuje się następująco: euro 4.4838 zł, dolar 4.1357 zł, frank szwajcarski 4.0840 zł, funt szterling 5.9040 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych