Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wybory za nami, jutro dane z USA

2015-10-27

We wczesnych godzinach popołudniowych wyniki wyborów wydają się już nie rozpalać emocji inwestorów. I słusznie, bo na rynku walutowym to nie emocje powinny być najważniejsze, a chłodna kalkulacja. Uczestnicy rynku spekulują na temat jutrzejszych doniesień z USA, zakończy się tam posiedzenie FED.

 

 

Dane popołudniowe (z godz. 13)

Wycena złotego utrzymuje się na dosyć stabilnym poziomie, bliskim wczorajszego zamknięcia notowań. Kursy walut:  euro 4,2717 zł, dolar 3,8627 zł, frank szwajcarski wyceniany jest na 3,9245 zł, a funt na 5,9285 zł. Niewiele dzieje się na eurodolarze, stąd spokojny handel.

 

Spadł kurs franka

O ile na głównych walutach dzieje się stosunkowo niewiele, to na parze z frankiem możemy zaobserwować umocnieni złotego. To powinna być dobra wiadomość dla frankowiczów, o ile nie zdążyli zakupić waluty powyższym kursie, a jeszcze niedawno kurs franka wynosił 3,96-3,97. Frank stracił w stosunku do euro, stąd reakcja także na parze z naszą walutą.

 

Jutro dane z USA

Uczestnicy rynku oczekują na doniesienia z USA. Trwa tam posiedzenie FED,  a jutro poznamy jego wyniki. Inwestorzy nie oczekują co prawda na radykalne zmiany, podwyżka stóp nie wchodzi w grę, ale cenne są wszelkie wskazówki. Będzie to dobry punkt odniesienia do dalszych spekulacji o terminie podwyżek.

 

Polityka nie da o sobie zapomnieć

Ryzyko polityczne stanie się ponowne ważnym czynnikiem kiedy już nowa władza nieco okrzepnie i powrócą tematy gospodarcze. Czy dojdzie do realizacji obietnic wyborczych? Zrealizowanie wszystkich wydaje się nierealne. Na gospodarkę znacząco wpłynąć może już kilka z nich, chociażby zmiana regulacji dotyczących podatku bankowego i podatku bankowego, reformy sektora górniczego i  energetycznego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc