Wybory za nami, jutro dane z USA

2015-10-27

We wczesnych godzinach popołudniowych wyniki wyborów wydają się już nie rozpalać emocji inwestorów. I słusznie, bo na rynku walutowym to nie emocje powinny być najważniejsze, a chłodna kalkulacja. Uczestnicy rynku spekulują na temat jutrzejszych doniesień z USA, zakończy się tam posiedzenie FED.

 

 

Dane popołudniowe (z godz. 13)

Wycena złotego utrzymuje się na dosyć stabilnym poziomie, bliskim wczorajszego zamknięcia notowań. Kursy walut:  euro 4,2717 zł, dolar 3,8627 zł, frank szwajcarski wyceniany jest na 3,9245 zł, a funt na 5,9285 zł. Niewiele dzieje się na eurodolarze, stąd spokojny handel.

 

Spadł kurs franka

O ile na głównych walutach dzieje się stosunkowo niewiele, to na parze z frankiem możemy zaobserwować umocnieni złotego. To powinna być dobra wiadomość dla frankowiczów, o ile nie zdążyli zakupić waluty powyższym kursie, a jeszcze niedawno kurs franka wynosił 3,96-3,97. Frank stracił w stosunku do euro, stąd reakcja także na parze z naszą walutą.

 

Jutro dane z USA

Uczestnicy rynku oczekują na doniesienia z USA. Trwa tam posiedzenie FED,  a jutro poznamy jego wyniki. Inwestorzy nie oczekują co prawda na radykalne zmiany, podwyżka stóp nie wchodzi w grę, ale cenne są wszelkie wskazówki. Będzie to dobry punkt odniesienia do dalszych spekulacji o terminie podwyżek.

 

Polityka nie da o sobie zapomnieć

Ryzyko polityczne stanie się ponowne ważnym czynnikiem kiedy już nowa władza nieco okrzepnie i powrócą tematy gospodarcze. Czy dojdzie do realizacji obietnic wyborczych? Zrealizowanie wszystkich wydaje się nierealne. Na gospodarkę znacząco wpłynąć może już kilka z nich, chociażby zmiana regulacji dotyczących podatku bankowego i podatku bankowego, reformy sektora górniczego i  energetycznego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych