src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Wsparcie na dwunastce przebite

2019-07-24

No, nie tak do końca. Prawdą jest, że rynek przebił wczoraj od góry poziom 1,12 - i przesunął wykres głównej pary niżej, w okolice 1,1150. Tam jest eurodolar np. dziś rano.

 

 

Tym niemniej takie poziomy już przecież rozgrywano w minionych miesiącach, np. pod koniec czerwca i w maju. Wtedy byliśmy przy 1,1110 - 1,1120. W pewnym sensie impet przebicia, do którego doszło, jest techniczno-spekulacyjny: pękła 'dwunastka', dość symboliczna, więc pojawiła się okazja, by ugrać coś więcej.

 

Co do USD/JPY, to p. Hamada, doradca premiera Japonii, p. Abe, stwierdził, że niepokoi go obecny poziom pary dolar/jen, zbliżania się jej do 100 pkt - i zapowiedział, że jeśli Fed poluzuje politykę, co osłabiłoby dolara, a siłą rzeczy wzmocniło jena, wówczas Bank Japonii 'być może będzie musiał zadziałać'.

 

O 8:45 poznamy indeks zaufania biznesu we Francji, zaś o 9:15 indeksy PMI dla przemysłu i usług w tym kraju.

 

Godzina 9:30 to pakiet PMI dla Niemiec, przy czym w przemyśle prognozuje się wzrost z 45 pkt do 45,2 pkt, w usługach spadek z 55,8 pkt do 55,3 pkt.

 

O 10:00 zobaczymy PMI dla przemysłu i usług w Strefie Euro, a do tego dane o podaży pieniądza M3 dla tego regionu.

 

Godzina 15:45 przyniesie nam PMI dla przemysłu i usług w Stanach Zjednoczonych. Przewidywane wyniki to odpowiednio 51,4 pkt i 51,6 pkt.

 

O 16:00 napłyną dane o sprzedaży nowych domów w USA za czerwiec, zaś o 16:30 Energy Information Administration oszacuje tygodniową zmianę zapasów paliw.

 

Dolar jest mocny, choć wczoraj rozczarował np. indeks Richmond Fed: uzyskano -12 pkt przy prognozie 5 pkt.

 

Polskie pary

Nie ma dziś danych z Polski. USD/PLN wybił dość wysoko, jest przy 3,8160. Przebito dotychczasowe maksimum lipcowe. Na EUR/PLN widzimy 4,2550. Wsparcie jest przy 4,2440-50. Lipcowe szczyty to jak na razie ok. 4,2740.

 

Wczoraj rozczarowała produkcja budowlano-montażowa. W czerwcu dynamika była ujemna bez uwzględniania sezonowości, wyniosła -0,7 proc. r/r przy prognozie +5 proc. Bezrobocie zgodnie z prognozą wyniosło 5,3 proc.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych