Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

W Polsce czekamy na kolejny pakiet danych

2016-10-19

Na głównej parze walutowej w nocy czy też nad ranem zanotowano chwilowe podejście niemal do 1,10 – ale później wykres poszedł w dół, obecnie lokujemy się z grubsza przy 1,0980. Generalnie dolar wciąż jest mocny, choć od dołu postęp jego siły jest zapewne ograniczony w rejonie 1,0960-65.

 

 

Pojawiły się już ważne, wrześniowe dane z Chin. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 10,7 proc. r/r (prognozowano 10,6 proc.), inwestycje w aglomeracjach zgodnie z prognozą zwyżkowały o 8,2 proc., a produkcja przemysłowa, też w zgodzie z przewidywaniami, zwiększyła się o 6,7 proc. Dynamika PKB wyniosła (za III kwartał) 1,8 proc. k/k i 6,7 proc. r/r, co nie było zaskoczeniem. Indeks Hang Seng jest na lekkim minusie, Shanghai Composite na małym plusie.

 

W Wielkiej Brytanii o 10:30 poznamy stopę bezrobocia za sierpień, zakłada się utrzymanie poziomu 4,9 proc. W Stanach o 14:30 pojawią się dane o pozwoleniach na budowę domów i rozpoczętych budowach, o 14:45 wypowie się John Williams z Rezerwy Federalnej w San Francisco.

 

 

Polski rynek

W Polsce o godzinie 14:00 mamy sporo danych. Po pierwsze, poznamy produkcję przemysłową i budowlano-montażową za wrzesień (wraz z jej cenami). Po drugie, wyniki sprzedaży detalicznej za wrzesień, a po trzecie – wskaźniki koniunktury konsumenckiej za październik (choć te akurat nie powinny wpłynąć na waluty).

 

EUR/PLN jest tymczasem na 4,3135 – zaś USD/PLN na 3,9280. To w obu przypadkach niżej niż niedawne maksima, ale jednak trudno mówić o jakimś nagłym, większym odwrocie na rzecz złotego. Na przykład na EUR/PLN wymowna strefa oporu to ok. 4,2550 – 4,2650, na USD/PLN charakterystyczna jest po prostu linia 3,80. Para funt / złoty lokuje się przy 4,82, a były wyjścia o niemal 3 grosze w górę, obecnie jest to więc lekka korekta.

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc