src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

W oczekiwaniu na dolara

2017-01-27

W kalendarium dane z Wielkiej Brytanii, wypadły dosyć dobrze, lepiej niż przewidywały prognozy, ale bez zmian w stosunku do poprzedniego okresu. W USA inauguracja prezydentury D. Trumpa i oczekiwanie na jutrzejsze dane PKB. Funt kosztuje 5,14 zł a dolar podrożał o jeden grosz i oscyluje wokół 4,07 zł.

 

Dolar w górę?

Rynek oczekuje na ruch ze strony dolara. Oczekuje się, że dane z końca tygodnia będą stanowić wsparcie dla amerykańskiej waluty. Konkretnie chodzi o PKB za ostatni kwartał 2016 r. Jeśli faktycznie odczyty wypadną dobrze, będzie to doskonały impuls do korekty spadków, które obserwowaliśmy przez cały miesiąc. Na razie na parze ze złotym dosyć spokojnie, kurs dolara wzrósł od wczoraj o jeden grosz i wynosi dziś 4,07 zł, ale kieruje się na północ, jutro nie wykluczone dalsze wzrosty. O wiele bardziej interesująco wygląda kwestia zestawienia dolara i funta, tutaj funt zdobywa kolejne szczyty.

 

Silny funt

Na szerokim rynku funt zastanawiająco silny, zwłaszcza na parze z dolarem, co budzi spore zainteresowanie analityków. Kurs funta na parze ze złotym dziś wynosi 5,14 zł. Atmosferę podgrzewają spekulacje dotyczące procedury Brexitu. Premier May obiecała szczegółowy plan, a jutro poznamy dalsze ustalenia brytyjskiego rządu. W międzyczasie podano także odczyty makro z Wielkiej Brytanii. Wypadły one tak samo jak w poprzednich okresach, ale lepiej niż mówiły prognozy. Brytyjski PKB zanotował wzrost 2,2 proc. w ujęciu rok do roku i 0,6 proc. miesiąc do miesiąca. Są to dane lepsze o 0,1 proc. od szacunków.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych