src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

W oczekiwaniu na decyzje FOMC

2014-10-29

Dziś wielki dzień, bowiem wszyscy czekają na postanowienia wynikające z posiedzenia FOMC. Decyzje podjęcie na posiedzeniu dobiją się także na pozycji złotego.

 

Poranek przyniósł nieznaczne osłabienie złotego do euro a także franka szwajcarskiego, zarazem osiągnął stabilność wobec dolara, po wczorajszym spadku wartości. W dniu dzisiejszym polski złoty pozostaje pod wpływem światowego klimatu inwestycyjnego. O losie polskiej waluty zadecyduje między innymi posiedzenie amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Inwestorzy o wynikach posiedzenia dowiedzą się o 19.00 czasu polskiego. Do tego czasu wszelkie zmiany na rynku walutowym będą czystą grą spekulacyjną.

 

Oczekiwaniem rynku jest wygaszenie programu QE3. Jeśli jednak nie padną decyzje o zakończeniu lub zdecyduje się o opóźnieniu zakończenia programu wówczas może to spowodować mocne osłabienie dolara. Pociągnie to za sobą zmiany również złotego, który mógłby w wyniku pozytywnych tendencji światowych zyskać do euro franka. Decyzje FOMC ogłaszające podwyżki stóp procentowych mogłyby popsuć nastrój na rynku, a wtedy również złoty mógłby stracić, kiedy dolar by się umocnił. Ten scenariusz jest mniej prawdopodobny i przewidywany na grudzień, kiedy to przewidywana jest konferencja Janet Yellen i projekcje stóp procentowych.

 

Dzisiejszy dzień zapowiada się spokojnie, przynajmniej do wieczora, kiedy może się wiele zmienić. Drobne spadki nie powinny znacząco osłabić waluty, obserwowane są zmiany minimalne także w kursach franka i dolara, jednak mogą zostać przyjęte za normę.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych