Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty stabilny, uwagi wymaga dolar

2016-10-07

Na parach powiązanych ze złotym stabilnie. Nasza waluta nawet zdołała się nieznacznie umocnić. Spore spadki na funcie spowodowane wizją "twardego Brexitu" i czynnikami wewnętrznymi. Podwyższona zmienność możliwa w ciągu najbliższych godzin na parze z dolarem. Istotne będą dane z amerykańskiego rynku pracy.

 

Sytuacja złotego stabilna

Bez większych zmian na złotym. Na parach bez rewolucji, ale widoczne jest lekkie umocnienie naszej waluty. Oczywiście bardziej wyraziste ruchy obserwujemy na funcie, który znacznie traci także na szerokim rynku. Funt kosztuje dziś na kantor.pl tylko 4,47 zł. Tendencja spadkowa może się jeszcze utrzymać, co oznacza niekorzystną sytuację dla polskich pracowników w Wielkiej Brytanii. Ostrożnie należy podchodzić do dolara. Możliwa jest podwyższona zmienność na parze USD/PLN. Wszystko zależy od publikacji z amerykańskiego rynku pracy.

 

 Czego możemy się spodziewać?

Analitycy prognozują, że jeśli dane Departamentu Pracy będą dobre, to na parze USD/PLN możliwe są rejony nawet 3,89. Dzisiejszy kurs dolara to 3,84 zł. Gorsze publikacje mogą dać szanse nawet na 3,82 zł. Wszystko okaże się jasne w ciągu najbliższych godzin, warto więc obserwować tę parę. Na pozostałych zestawieniach złoty, jak już podkreślaliśmy, zachowuje się stabilnie. Euro wyceniane jest na 4,29 zł, frank szwajcarski 3,93 zł a funt szterling tylko 4,78 zł. W kraju raport KNF. Sytuacja sektora bankowego jest stabilna, zagrożenie stwarzać mogą kredyty walutowe, ze szczególnym uwzględnieniem kredytów frankowych. W skrócie – czyli nic nowego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc