Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Sygnał dla dolara

2016-06-21

Przez ostatnie tygodnie rynek walutowy żył sondażami z Wielkiej Brytanii i wszelkimi doniesieniami mogącymi rzutować na wynik referendum w sprawie Brexitu. Dziś jednak sytuacja wokół funta nieco się uspokoiła, a inwestorzy i analitycy z napięciem oczekiwali na wystąpienie szefowej FED.

 

Impulsem dnia wystąpienie Yellen

Wystąpienie Janet Yellen bez wątpienia było dziś głównym impulsem dnia. Na boczny tor odeszło widmo brexitu, który okazuje się coraz mniej prawdopodobny. Inwestorzy czekają w napięciu na sygnał ze strony FED do zmiany stóp w USA. Jeśli doszłoby do poważnych deklaracji, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem byłby rajd dolara na północ. Amerykańska waluta i tak już dużo zyskała, odbierając kapitał nawet z franka. Tym razem Yellen miała przemawiać w Senacie. W najbliższym czasie należy spodziewać się wzrostu kursu dolara, nawet jeśli podwyżki stóp procentowych zostaną przełożone na jesień.

 

Na złotym spokojniej

Uspokoiła się nieco także sytuacja wokół złotego. Nasza waluta zagrożona była brexitem. Być może przesadą byłoby mówić, że równie mocno co brytyjski funt, ale analitycy zgodnie twierdzili, że spośród walut EM, brexit uderzy najbardziej właśnie w złotego. Niestety złoty jest nadal słaby, więc na większe umocnienie przyjdzie nam poczekać do referendum. Jeśli wygrają przeciwnicy wyjścia z Unii, nasza waluta ma szanse odrobić straty. Dziś kurs euro oscylował wokół 4,40 zł, kurs franka 4,07 zł. Dolar kosztował 3,92 zł a funt 5,74 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc