src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Stabilność przede wszystkim

2014-10-31

Po posiedzeniu FOMC czwartkowa sesja na rynku walutowym utrzymała stabilność. Kurs EUR USD nie zmienił się znacząco wobec zamknięcia z dnia poprzedniego.

 

Decyzje z posiedzenia FED potwierdziły przypuszczenia finansistów. Stopy procentowe utrzymano na niskim poziomie 0,00-0,25% dla stawki Fed Funds. Złotówka utrzymała się na poziomie 4,227 odrabiając spadki do EUR odnotowane w ostatnich dniach. Makroekonomiczny harmonogram jest niepewny do 3 listopada, kiedy to Markit ma opublikować aktywność dla rodzimego przemysłu. Najpewniej dane te niewiele zmienią, jednak inwestorzy są ostrożni. Do inwestorów docierają sygnały z RPP jakoby nie było podstaw do kolejnych cięć stóp procentowych, które i tak są bliskie zeru. Rynek oczekuje zmian stóp już w listopadzie, zaś RPP nie jest skora do "luzowania" wdrażając jak sama określa niekonwencjonalną politykę monetarną.


Rekord słabej pozycji bije rosyjski rubel. Powodem jest poniekąd obniżka cen ropy, ale także sankcje gospodarcze wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie. Ekonomiści prognozują permanentny spadek pomimo interwencji Banku Rosji w postaci 66mld USD z rezerw walutowych jakie Rosja już wydała na ratowanie rubla. Obecnie rubel jest na rekordowo niskim poziomie nienotowanym od 4 lat. Inwestorzy wycofują się sukcesywnie z rynku rosyjskiego. Jutro odbyć się ma posiedzenie Centralnego Banku Rosji, które ma kolejny raz podnieść stopy procentowe do 8,5%.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych