Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Spokojny okres złotego

2016-08-02

Złoty jest teraz w spokojniejszym okresie. Mniejsza aktywność inwestorów jest wyraźnie zauważalna, co w połączeniu z ograniczoną zmiennością tworzy dosyć stabilne warunki. Umocnienie naszej waluty widoczne jest na parze z dolarem, gdzie złoty zanotował wzrost rzędu 1,9 proc., na innych parach spokojniej. Kurs dolara wynosi 3,91 zł.

 

Spokojny tydzień

W ostatnim tygodniu, kiedy krajowe media żyły głównie ŚDM i wielu inwestorów ograniczyło na ten czas aktywność, nie było większych wahań na złotym. Nowy miesiąc nasza waluta rozpoczyna spokojnie, ale na rynku złotego nie ma jeszcze dużego ruchu. Dziś kursy walut kształtowały się następująco: 4,3742 zł za euro, 4,0520 zł za franka szwajcarskiego, 3,9186 zł za dolara i 5,1705 zł za funta szterlinga. Na szerokim rynku funt traci co widoczne jest też na parze ze złoty, Wyraźnie słabszy był ostatnio także amerykański dolar, co na parze ze złotym przekłada się na umocnieni naszej waluty rzędu aż 1,9 proc. na przestrzeni tygodnia.

 

Euro i frank stabilnie

Większe zmiany zaobserwowaliśmy jedynie na dolarze i słabnącym wciąż funcie. W przypadku tej pierwszej waluty jest to wynik oczekiwań wobec FED i spadającego prawdopodobieństwa podwyżek stóp. Z kolei jeśli chodzi o funta, to odczyty indeksów rozczarowały, a prawdopodobieństwo obniżek stóp sięga już 100 proc. Uczestnicy rynku czekają na decyzje i działania instytucji finansowych takich jak EBC, BoE i FED, na szerokim rynku zainteresowanie wzbudza również Bank Japonii. BoE, a z nim EBC wciąż zwlekają z decyzjami, licząc jakie będą na skutki Brexitu.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc