src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Spadki na dolarze, euro w górę

2016-12-29

Na bazie wyceny dolara obserwujemy dynamiczną zmianę układu sił, co wpływa także na rynek złotego. Na szerokim rynku niepokój wywołany groźbą deprecjacji chińskiego juana. Sygnały są więc dla naszej waluty sprzeczne. Z jednej strony pogorszenie sentymentu i niechęć do ryzyka, z drugiej pole do manewru dzięki słabszemu dolarowi.

 

Optymistyczne prognozy nie do końca prawdziwe

Optymistyczne prognozy dotyczące danych makro z USA okazały się nie do końca prawdziwe. Rozczarowały odczyty z rynku nieruchomości, indeks podpisanych umów kupna domów znacząco spadł, bo aż o 2,5 proc w skali miesiąca. Prognozy mówiły o niewielkim wzroście. Dane te co prawda miały raczej drugorzędne znaczenie ale w połączeniu z sygnałami płynącymi z Chin wpłynęły na dolara negatywnie. Na parze ze złotym kurs dolara spadł do poziomu 4,21 zł, co stanowi dużą niespodziankę. Jeszcze wczoraj przewidywania były zgoła odmienne.

 

Atak na dolara

Dzisiejsze spadki na amerykańskiej walucie pokazują jak łatwo o zaskakujące zwroty akcji na rynku walutowym. Analitycy twierdzą nawet, że dolar może stać się obiektem swego rodzaju ataku, w celu jego osłabienia. Próby spekulacji obserwowaliśmy już nie raz, ale teraz dotyczyć mają jednej z najdynamiczniej zyskujących ostatnio walut. Jeśli chodzi o złotego, to dzisiejsze wyniki naszej waluty uznać można za próbę stabilizacji, chociaż ponownie doszło do umocnienia euro, gdzie kurs przekroczył już poziom 4,42 zł. Na pozostałych parach sytuacja wygląda spokojnie. Funt potaniał o jeden grosz, frank jest o jeden grosz droższy, kury wynoszą odpowiednio 5,18 zł i 4,12 zł.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych