Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Silniejszy dolar

2016-03-09

Środa dobiega końca, dzień minął pod znakiem zwiększonej awersji do ryzyka. Inwestorzy czekają na jutrzejsze postanowienia EBC, dominuje pogląd, że kolejny raz zostanie obniżona stopa depozytowa, jeśli chodzi o program QE, to prognozy są mniej jednoznaczne. Złoty dziś lekko tracił, umacniając się jedynie do euro.

 

Wzrosła awersja do ryzyka

Dziś wyraźnie wzrosła awersja do ryzyka, co tradycyjnie przekłada się na spadki na walutach surowcowych i walutach EM. Inwestorzy wycofują kapitał z rynków wschodzących, kierując się ku bardziej stabilnym aktywom. Na fali tych działań umacnia się zazwyczaj frank szwajcarski, dolar amerykański, funt szterling i jen, tak też było i dziś. Na szerokim rynku dominował dolar, tracąc jedynie do japońskiego jena. Euro jest słabe. Inwestorzy oczekują, że sprawdzą się prognozy o obniżce stopy depozytowej w Strefie Euro. Decyzję EBC poznamy jutro.

 

Spadki na euro

Na szerokim ryku od kilkunastu godzin trwały spadki na euro. Inwestorzy przygotowują się na jutrzejszy dzień, kiedy to poznamy decyzję EBC w sprawie stopy depozytowej i przyszłości programu QE. Dominuje pogląd, że obniżka sięgnie 10 punktów bazowych, a program skupu aktywów zostanie zwiększony wartościowo i przedłużony. Dziś wieczorem za euro trzeba było zapłacić 4.3361 zł, a za dolara 3.9407 zł, to niedużo biorąc pod uwagę szczyty dzisiejszych notowań amerykańskiej waluty. Kurs franka wynosi 3.9588 zł a kurs funta szterlinga 5.6044 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc