Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Przecena euro względem dolara wyhamowała

2015-01-30

Na rynku walutowym nadal w cenie jest dolar amerykański, który zyskuje bardzo mocno np. względem swoich nowozelandzkich, kanadyjskich i australijskich odpowiedników. Kurs EUR USD zaczął się stabilizować w okolicy 1,13 i chwilowo wygląda na to, że potężna przecena euro względem dolara wyhamowała. Na chwilę obecną wszystko jest już wycenione w kursie, dlatego do nowego impulsu spadkowego potrzebne będą nowe informacje.

 

Podczas dzisiejszej sesji poznamy odczyt inflacji w strefie euro, ale po wczorajszych, gorszych danych z Niemiec rynek i tak może zakładać, że znajdzie się ona poniżej konsensusu. Warto zwrócić również uwagę na dane o inflacji i wzroście PKB w Hiszpanii, które poznamy o 9. W ostatnim czasie gospodarka ta bardzo pozytywnie zaskakiwała. Natomiast kluczowym odczytem dzisiejszej sesji będą dane o wzroście gospodarczym w USA, które poznamy o godzinie 14:30. Po ostatnim, świetnym odczycie na poziomie 5%, tym razem rynek spodziewa się wzrostu o 3%. Ostatnio dane ze Stanów Zjednoczonych były mieszane, ale to chyba zbyt mało abyśmy zobaczyli słaby odczyt. Słabsze dane o wzroście gospodarczym są chyba jedyną szansą na większą korektę kursu dolara.

 

Złoty był w ostatnich kilkunastu godzinach bardzo mocny, a poranek przynosi kontynuację tych tendencji. Za franka płacimy już tylko niecałe 2 grosze więcej niż 4 zł; za euro 4,22 zł; za dolara 3,72 zł; a za funta 5,60 zł.

 

Autor:

Mateusz Adamkiewicz

HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc