src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Przecena dolara?

2017-01-28

Przecena dolara nadal trwa. Na parze ze złotym dolar bez zmian od wczoraj, kurs oscyluje zaledwie 6 groszy powyżej bariery 4 PLN. Podobnie szwajcarski frank. Złoty jest jedną z najsilniejszych walut regionu, zważywszy na kłopoty forinta, o czym nie omieszkała poinformować także zagraniczna prasa.

 

Dolar stoi w miejscu

Trwa przecena dolara, na parze USD/PLN bez zmian. Kurs dolara nadal wynosi 4,06 zł. Podobnie wygląda sytuacja na parze ze szwajcarskim frankiem, który wyceniany jest na 4,07 zł, czyli dokładnie tyle co wczoraj. Stosunkowo mocny funt, który co prawda spadł z poziomu 5,14 do 5,11 zł, ale nadal utrzymuje tę pozycję. Kondycja złotego jest zadowalająca, żeby nie powiedzieć nawet – dobra. Zauważa to nawet zagraniczna prasa. Na tle całego koszyka CEE wypadamy całkiem przyzwoicie. Szczytowym momentem jeśli chodzi o wycenę złotego była w tym tygodniu środa, ale dziś także nie jest źle.

 

Złoty zauważony

W ciągu miesiąca złoty umocnił się do dolara równo o 20 groszy. Tani na szerokim rynku dolar sprzyja nastrojom wokół złotego, który umocnił swoją pozycję. Nie umknęło to zagranicznej prasie, o dobrej kondycji naszej waluty donosi, m.in. agencja Reuters. Często cytowane są wypowiedzi profesora Adama Glapińskiego, który sugeruje, że tak niskie stopy procentowe jak obecnie, mogą zostać utrzymane jeszcze przez dwa lata. Inflacja na razie nie stanowi problemu, a niepokoić może słabnący wzrost gospodarczy. W każdym razie zmiana stóp procentowych najwcześniej możliwa co najmniej za rok.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych