src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Próba stabilizacji na koniec tygodnia

2017-01-20

Koniec tygodnia dla złotego oznacza tym razem próbę stabilizacji po ostatnich wahaniach wywołanych wpływem dolara. Nie bez znaczenia były też decyzje EBC. Wieczorem zaprzysiężenie Donalda Trumpa, to będzie bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń, rzutujących na rynek walutowy.

 

Próba stabilizacji

Od rana trwa próba ustabilizowania złotego. Przymnijmy, że zmienność podbiło posiedzenie EBC, oraz wystąpienie szefowej FED. Rynek nie spodziewał się co prawda niespodzianki ze strony EBC i np. decyzji o wcześniejszym zakończeniu programu skupu aktywów, ale liczono na wskazówki dotyczące luzowania polityki. Tymczasem Draghi w swoim wystąpieniu zaakcentował potrzebę wspierania gospodarki i zakwestionował ostatnie odczyty makro. Kurs euro po tym wystąpieniu spadł. Inaczej było w przypadku dolara. Yellen zwróciła uwagę na konieczność kilku podwyżek stóp procentowych w ciągu tego roku, co pomogło amerykańskiej walucie.

 

Dziś zaprzysiężenie D. Trumpa

Dziś odbędzie się zaprzysiężenie nowego prezydenta USA. Co na to dolar? Analitycy twierdzą, że rynek przyjmie to wydarzenie dosyć ostrożnie. Na ewentualną zdecydowaną reakcję i tak przyjdzie poczekać do wieczora. W dłuższej perspektywie groźniejsze dla złotego jest wspomniane jastrzębie przemówienie szefowej FED, a raczej realizacja zapowiedzianych w nim kroków, czyli serii podwyżek stóp procentowych. Obecnie kursy walut kształtują się następująco: euro 4,38 zł, dolar 4,10 zł. Na funcie spadek z 5,08 zł do poziomu 5,06 zł, bez zmian frank szwajcarski 4,09 zł.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych