Powraca amerykański dolar

2015-06-11

Europejskie parkiety nie zwalniają tempa po wczorajszych, mocny wzrostach. Dobrym nastrojom sprzyjają coraz pozytywniejsze sygnały w sprawie porozumienia Grecji z międzynarodowymi pożyczkodawcami. Nie jest przypadkiem to, że najlepszym indeksem w Europie jest Athex, który zyskuje obecnie ponad 8%!


Pozostałe indeksy europejskie w większości przypadków zyskują w granicy 1-1,5%. Ponownie mocno rośnie niemiecki DAX (1,5%) i francuski CAC40 (1,60%). Po jednej dobrej sesji z sił szybko opada GPW. Indeks WIG20 zyskuje obecnie 0,01%, natomiast pozostałe główne indeksy znajdują się już pod kreską. Wśród polskich blue chipów pozytywnie wyróżniają się akcje PKN Orlen oraz Energii, które zyskują ponad 2%. Od wzrostów rozpoczęła się także sesja na Wall Street, choć wzrosty na głównych indeksach nie przekraczają na razie 0,5%.

 

Dolar USD

Po trzech dniach korekty do wzrostów powraca amerykański dolar, choć na rynku walutowym akurat dziś zmienność była nieco niższa niż w ostatnich dniach, pomijając parę NZDUSD, która była pod wpływem wczorajszej decyzji RBNZ. Dolar rósł między innymi na fali pozytywnych danych o sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych, choć początkowa reakcja rynku była niejednoznaczna. Stabilną sesję notuje polski złoty, a kursy głównych par z polską walutą wyglądają następująco: USD PLN 3,6740; EUR PLN 4,1292; CHF PLN 3,9222; GBP PLN 5,6944.    

 

 

Autor:

Mateusz Adamkiewicz

HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych