Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Powraca amerykański dolar

2015-06-11

Europejskie parkiety nie zwalniają tempa po wczorajszych, mocny wzrostach. Dobrym nastrojom sprzyjają coraz pozytywniejsze sygnały w sprawie porozumienia Grecji z międzynarodowymi pożyczkodawcami. Nie jest przypadkiem to, że najlepszym indeksem w Europie jest Athex, który zyskuje obecnie ponad 8%!


Pozostałe indeksy europejskie w większości przypadków zyskują w granicy 1-1,5%. Ponownie mocno rośnie niemiecki DAX (1,5%) i francuski CAC40 (1,60%). Po jednej dobrej sesji z sił szybko opada GPW. Indeks WIG20 zyskuje obecnie 0,01%, natomiast pozostałe główne indeksy znajdują się już pod kreską. Wśród polskich blue chipów pozytywnie wyróżniają się akcje PKN Orlen oraz Energii, które zyskują ponad 2%. Od wzrostów rozpoczęła się także sesja na Wall Street, choć wzrosty na głównych indeksach nie przekraczają na razie 0,5%.

 

Dolar USD

Po trzech dniach korekty do wzrostów powraca amerykański dolar, choć na rynku walutowym akurat dziś zmienność była nieco niższa niż w ostatnich dniach, pomijając parę NZDUSD, która była pod wpływem wczorajszej decyzji RBNZ. Dolar rósł między innymi na fali pozytywnych danych o sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych, choć początkowa reakcja rynku była niejednoznaczna. Stabilną sesję notuje polski złoty, a kursy głównych par z polską walutą wyglądają następująco: USD PLN 3,6740; EUR PLN 4,1292; CHF PLN 3,9222; GBP PLN 5,6944.    

 

 

Autor:

Mateusz Adamkiewicz

HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc