Posiedzenie RPP i doniesienia z USA wydarzeniami dnia

2015-12-02

Na eurodolarze niewielka korekta, obecnie kurs znajduje się przy okolicy niedawnego wsparcia, czyli 1,0610. Dziś rozpoczyna się posiedzenie RPP, a jutro EBC. Rynek skupiony jest na doniesieniach z Europy. Krajowe wydarzenia są w gruncie rzeczy obecnie nieistotne, zwłaszcza, że Rada prawdopodobnie pozostawi stopy na dotychczasowym poziomie.

 

Posiedzenie EBC i dobre dane z Eurolandu

Posiedzenie EBCWczoraj poznaliśmy serię danych makro. Były wśród nich indeksy PMI dla przemysłu z Niemiec i strefy euro, a jednocześnie odczyty z USA kazały się słabsze niż zakładano, co pozwoliło na niewielką korektę na eurodolarze. Zmiana kursu jest jednak raczej symboliczna i w szerszym kontekście nie ma większego znaczenia. Coraz bliżej posiedzenie EBC. Jutro dowiemy się jak daleko idą zmiany w polityce monetarnej. Podstawowym zagadnieniem rozpatrywanym przez gremium będzie oczywiście ilościowe luzowanie i tego spodziewają się uczestnicy rynku. Pod lekkim znakiem zapytania stoją inne formy regulacji, np. poszerzenie programu QE.

 

Dziś seria wstąpień przedstawicieli FED

Przed nami odczyty z USA i wystąpienia przedstawicieli FED. W godzinach popołudniowych i wieczornych poznamy stanowiska J. Yellen oraz członków FED, takich jak Williams, Lockhart i Tarullo. Będziemy także  obserwować doniesienia z Eurolandu, tym razem o inflacji za listopad. Czynniki te mogą wpłynąć na kurs euro i dolara.

 

Notowania na parach z godz. 16.00

Popołudniowe kursy walut przedstawiają się dziś następująco (kupno): euro 4,2621 zł, dolar amerykański 4,0357zł, frank szwajcarski 3,9174 zł, funt szterling 6,0340 zł. W przypadku sprzedaży kursy są na poziomie: euro 4,2911 zł, dolar 40,607 zł, frank 3,9464 zł, funt 6,0740 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych