Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiedzenie RPP i doniesienia z USA wydarzeniami dnia

2015-12-02

Na eurodolarze niewielka korekta, obecnie kurs znajduje się przy okolicy niedawnego wsparcia, czyli 1,0610. Dziś rozpoczyna się posiedzenie RPP, a jutro EBC. Rynek skupiony jest na doniesieniach z Europy. Krajowe wydarzenia są w gruncie rzeczy obecnie nieistotne, zwłaszcza, że Rada prawdopodobnie pozostawi stopy na dotychczasowym poziomie.

 

Posiedzenie EBC i dobre dane z Eurolandu

Posiedzenie EBCWczoraj poznaliśmy serię danych makro. Były wśród nich indeksy PMI dla przemysłu z Niemiec i strefy euro, a jednocześnie odczyty z USA kazały się słabsze niż zakładano, co pozwoliło na niewielką korektę na eurodolarze. Zmiana kursu jest jednak raczej symboliczna i w szerszym kontekście nie ma większego znaczenia. Coraz bliżej posiedzenie EBC. Jutro dowiemy się jak daleko idą zmiany w polityce monetarnej. Podstawowym zagadnieniem rozpatrywanym przez gremium będzie oczywiście ilościowe luzowanie i tego spodziewają się uczestnicy rynku. Pod lekkim znakiem zapytania stoją inne formy regulacji, np. poszerzenie programu QE.

 

Dziś seria wstąpień przedstawicieli FED

Przed nami odczyty z USA i wystąpienia przedstawicieli FED. W godzinach popołudniowych i wieczornych poznamy stanowiska J. Yellen oraz członków FED, takich jak Williams, Lockhart i Tarullo. Będziemy także  obserwować doniesienia z Eurolandu, tym razem o inflacji za listopad. Czynniki te mogą wpłynąć na kurs euro i dolara.

 

Notowania na parach z godz. 16.00

Popołudniowe kursy walut przedstawiają się dziś następująco (kupno): euro 4,2621 zł, dolar amerykański 4,0357zł, frank szwajcarski 3,9174 zł, funt szterling 6,0340 zł. W przypadku sprzedaży kursy są na poziomie: euro 4,2911 zł, dolar 40,607 zł, frank 3,9464 zł, funt 6,0740 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc