Popołudniowe osłabienie złotego

2015-10-13

Dzisiejszy handel na rynku złotego przyniósł osłabienie naszej waluty zarówno względem amerykańskiego dolara, jak również euro. Kurs USDPLN zatrzymał się po kilku dniach wyraźnych spadków. Dzisiejsze niewielkie odbicie ma charakter lokalny, a struktura zniżkowa zainicjowana wraz z początkiem bieżącego miesiąca, nie została jeszcze wypełniona.

 

 

USDPLN

Docelowe zasięgi dla takiego scenariusza rozciągają się pomiędzy 3,6385 a 3,6815. W tej strefie dolne ograniczenie średnioterminowego trendu horyzontalnego zbiega się z istotną linią poprowadzoną po minimach począwszy od połowy maja bieżącego roku. Dopiero na tym pułapie oczekuję uaktywnienia się strony popytowej, a w konsekwencji wykształcenia większego odbicia na tym rynku w szerszym horyzoncie.

 

 

EURPLN

Zgodnie z oczekiwaniami (patrz wczorajszy komentarz popołudniowy) doszło do wyraźnego uaktywnienia się strony popytowej na wykresie EURPLN. Kurs tej pary odbił tym samym od dolnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji, które aktualnie przebiega na poziomie 4,2050. To z kolei otwiera drogę popytowi do ponownego przetestowania kluczowych oporów rozciągających się pomiędzy 4,2590 a 4,2660 (których geneza została przedstawiona na wykresie powyżej). Przebicie tych ograniczeń dałoby asumpt do umocnienia wspólnej waluty względem złotego co najmniej w okolice 4,3050, gdzie usytuowane jest 78% zniesienie sekwencji spadkowej ukształtowanej na tym rynku w okresie grudzień 2014 - kwiecień 2015. Taki wariant jest na obecnym etapie wariantem bazowym.

 

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych