Podrożało euro

2015-12-09

Euro ponownie droższe. Podrożał także dolar amerykański. Eurodolar wysoko, co oczywiście wpływa na kondycję naszej waluty i układ sił na parach EUR/PLN i USD/PLN. Reakcja złotego jest niepokojąca. Nasza waluta wyraźnie osłabła, co niepokoi zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę zbliżającą się podwyżkę stóp w USA.

 

Eurodolar po 1,09

Eurodolar wysoko, co przekłada się też na sytuację na parach. Główne waluty wysoko, złoty wyraźnie traci. Rynek jest wyraźnie zaniepokojony. Taka reakcja złotego zastanawia, zwłaszcza w kontekście przyszłych podwyżek stóp w USA.

 

Scenariusz na grudzień

Rynek ustawia się już pod przyszłe podwyżki stóp w USA. Większość inwestorów jest przekonana, że FED jeszcze w grudniu zmieni stopy i taki ruch na najbliższym posiedzeniu nie byłby zaskoczeniem. Spory dotyczą jedynie treści komunikatu, a dokładnie na ile będzie on gołębi.

 

Zaskakująca sytuacja

O ile rynek spodziewa się umocnienia dolara, w związku z planowanymi podwyżkami stóp w USA, to wzrosty na euro zaskakują. Sytuacja jest dosyć niecodzienna, ale pozwala wysnuć przypuszczenie, że wzrost kwotowań na dolarze będzie znaczny. Kurs dolara może znacznie wzrosnąć, więcej niż dotychczas przypuszczano.

 

Notowania głównych walut

Spodziewając się wzrostów na dolarze, warto skorzystać z oferty kantor.pl i zaopatrzyć się w tanie waluty. Dzisiejsze kursy sprzedaży z godziny 15.40 to: euro 4,3553 zł, dolar 3,9732 zł, funt brytyjski 6,0106 zł, frank szwajcarski 4,0248 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych