Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Po posiedzeniu FED dolar nieco niżej

2016-09-21

Wydarzeniem dnia było dziś posiedzenie FED, a także posiedzenie banku centralnego Japonii. Skupmy się jednak na doniesieniach z USA. Tak jak przewidywali analitycy, zmian stóp procentowych we wrześniu nie będzie. Ponadto Yellen podtrzymała perspektywy wzrostu gospodarczego, do końca roku możliwa będzie co najwyżej jedna podwyżka stóp. Dolar traci.

 

Na dolarze spadki

Po posiedzeniu FED na dolarze spadki. Wieczorem kurs dolara wynosi 3,84 zł, wczoraj było to jeszcze 3,86 zł, a więc zmiana sięga rzędu 2 gr. Inwestorzy co prawda spodziewali się, że do zmiany jeśli chodzi o politykę monetarną, tzn. wysokość stóp procentowych, nie dojdzie już w tym miesiącu, ale mieli nadzieję na jastrzębi komunikat i sygnał o możliwych dalszych podwyżkach jeszcze przed końcem roku. Tymczasem J. Yellen rozwiała wątpliwości, jeśli podwyżka, to tylko jedna. Zostały za to podtrzymane perspektywy wzrostu gospodarczego.

 

Bez istotnych zmian

Szafowa FED co prawda podtrzymała perspektywy wzrostu gospodarczego, sytuację oceniała pod tym względem jako dobrą, ale aby doszło do podwyżek stóp, konieczne są dalsze oznaki poprawy. Bezpośrednio po konferencji obserwowaliśmy wzmożoną wyprzedaż dolara. Co ciekawe, kurs euro jest także niższy niż wczoraj i wynosi 4,30 zł. Na szerokim rynku zainteresowaniem cieszyły się też doniesienia z Japonii, gdzie tamtejszy bank centralny utrzymał stopy na dotychczasowym poziomie i jedynie w niewielkim stopniu zmienił program skupu aktywów. Warto również wspomnieć o rosnących cenach ropy, głównie w związku z malejącymi zapasami tego surowca.

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc