src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

PMI dla obu sektorów

2019-08-22

Kurs eurodolara jest na poziomie 1,1080. To dość nisko. To znaczy - dolar jest mocny. Wzmocnił się zwłaszcza przed kilkoma dniami, m.in. na fali informacji, iż Niemcy rozważają zorganizowanie pakietu fiskalnego na 50 mld EUR (w obliczu słabości wielu odczytów makro u naszych zachodnich sąsiadów). Innym tematem mogły być niepokoje we Włoszech i rozpad tego, co niektórzy zwali 'populistyczną koalicją'.

 

 

Dziś o 13:30 poznamy protokół z posiedzenia EBC, a wczoraj mieliśmy zapiski Fed. Wynika z nich, że dwóch członków komitetu chciało obniżki stóp nie o 25, a o 50 punktów bazowych. Z drugiej strony, ogólna wymowa jest umiarkowanie jastrzębia: ruch w dół był elementem dopasowania wewnątrz cyklu monetarnego, nie jest przygotowaniem do całościowej, systematycznej serii redukcji. Nawiasem mówiąc, wspomnijmy jeszcze, że dwie osoby - E. George i E. Rosengren - były przeciwko obniżce oprocentowania, zatem frakcja zacieśnionej polityki wciąż istnieje.

 

O 8:30 zobaczymy, jaka była produkcja przemysłowa w Szwajcarii, mianowicie w II kw. 2019. O 9:15 ujrzymy PMI dla przemysłu i usług we Francji, o 9:30 odpowiednie wskaźniki pojawią się w Niemczech, zaś o 10:00 - w wersji dla całej Strefy Euro. W Strefie oczekuje się 46,2 pkt (przemysł) i 53 pkt (usługi). O godzinie 10:00 poznamy lipcową dynamikę sprzedaży detalicznej w Polsce. Prognoza to +7,3 proc. r/r. Poza tym będą też wskaźniki ufności konsumenckiej - bieżący i wyprzedzający (oraz syntetyczny).

 

O 12:00 mamy w harmonogramie wskaźnik sprzedaży detalicznej brytyjskiej organizacji CBI. O 14:30 mamy tygodniową liczbę wniosków o zasiłek w USA, zaś o 15:45 poznamy PMI dla przemysłu i usług w USA. O 16:00 przyjdzie czas na wyprzedzający wskaźnik Conference Board, o 17:00 czeka nas jeszcze przemysłowy wskaźnik Kansas City Fed.

 

 

Na złotym

Para USD/PLN lokuje się na poziomie 3,9210. Wysoko - ale był w ostatnich dniach wyżej. Jest to jakaś wstępna, lekka korekta. Oczywiście retrospektywa jest taka, że pod koniec czerwca notowano 3,7250 w minimach.

 

Na parze powiązanej z euro mamy 4,3460, to poniekąd górna granica dawnej konsolidacji, rozbitej ostatnio mocnym ruchem w górę (kilka dni temu mieliśmy 4,3955). Na GBP/PLN widzimy kurs 4,7515. Lokalny opór widać na 4,7850.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych