src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Ostatni dzień lipca i decyzja FOMC

2019-07-31

Bardzo możliwe, że dziś wieczorem, mianowicie o 20:00, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) dokona cięcia stopy funduszy federalnych w USA. Z zakresu 2,25 - 2,50 proc. zeszłaby ona wtedy najpewniej do 2,00 - 2,25 proc.

 

 

Nie można powiedzieć, by to cięcie było absolutnie pewne, ale jest mocno prawdopodobne: nawet jeżeli w FOMC były w ostatnich tygodniach także relatywnie rzadkie głosy o nieco bardziej jastrzębim nastawieniu.

 

Eurodolar jest ustawiony względnie wysoko. To znaczy przy 1,1160, a przecież np. 29 lipca mieliśmy dołek przy 1,1110-15. Rynek zaczyna pewnie wyceniać całą sytuację, choć w okolicach 20-tej wzajemne szachowanie się stron rynku i dyskontowanie tego, co się stanie, albo dyskontowanie przewidywanych reakcji drugiej strony, może wprowadzić niejaki chaos. O 20:30 mamy jeszcze konferencję FOMC, również ważną.

 

Poza tym w programie sporo danych makro. Za nami już np. sprzedaż detaliczna w Niemczech (+3,5 proc. m/m przy prognozie +0,5 proc.), przed nami m.in. PKB Eurolandu (o 11:00), bezrobocie Eurolandu (też o 11:00), raport ADP z rynku pracy USA (o 14:15) czy indeks Chicago PMI (o 15:45). Z innych danych, spoza kluczowych dla eurodolara, także PKB Hiszpanii (9:00) i Włoch (10:00) oraz miesięczny PKB Kanady (o 14:30).

 

 

Temat PLN

Na parze USD/PLN mamy już 3,85 - tak więc dość wysoki kurs. 29 lipca w dołku było 3,8325. Z drugiej strony, wczoraj w szczycie i tak byliśmy nieco wyżej niż jesteśmy teraz.

 

Na EUR/PLN widzimy 4,2970. Od roku na tym wykresie trwa konsolidacja, której szeroki zakres to ok. 4,2460 - 3,3470. W tym roku, parę tygodni temu, naruszono ją u dołu, ale wróciliśmy na wyżej poziomy.

 

Para funt-złoty jest przy 4,6835. Funt się osłabił, a przecież jeszcze w tym miesiącu, przed zwycięstwem p. B. Johnsona, kreślono 4,7770 w maksimach.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych