Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Osłabienie dolara amerykańskiego

2015-10-12

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym upływa pod znakiem wyraźnego osłabienia amerykańskiego dolara.

 

 

EURUSD

 

Notowania EURUSD po ostatniej dynamicznej zwyżce doprowadziły do wybicia górą z formacja kanału wzrostowego. Tym samym, na obecnym etapie zanegowany został preferowany przeze mnie w ostatnich raportach wariant prospadkowy. Przebicie oporów zlokalizowanych w rejonie 1,1345 otwiera teoretycznie drogę do umocnienia wspólnej waluty względem dolara co najmniej w okolice 1,1475, gdzie usytuowane jest 61% zniesienie sekwencji spadkowej ukształtowanej na tym rynku na przestrzeni dwóch poprzednich miesięcy. Taki wariant jest w tej chwili scenariuszem bazowym. Niemniej jednak na wspomnianych oporach oczekuję ponownego uaktywnienia się strony podażowej, a w konsekwencji powrotu kursu analizowanej pary do wnętrza wspomnianej wcześniej konsolidacji.

 

 

AUDUSD

 

Trwa również dynamiczna zwyżka na rynku AUDUSD. Kurs tej pary niechybnie zbliża się do kluczowych oporów usytuowanych w rejonie 0,7390, tj. na 61% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej na tym rynku w połowie maja bieżącego roku. Moim zdaniem na wspomnianym poziomie z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać uaktywnienia się strony podażowej i wykształcenia przynajmniej większej korekty zwyżki, która na tym rynku została zainicjowana pod koniec poprzedniego miesiąca. Za takim scenariuszem przemawia również duże lokalne wykupienie na tym rynku, a docelowych zasięgów dla takiego wariantu szukałbym w rejonie 0,7105 – 0,7215 (patrz wykres powyżej).

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc