Osłabienie dolara amerykańskiego

2015-10-12

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym upływa pod znakiem wyraźnego osłabienia amerykańskiego dolara.

 

 

EURUSD

 

Notowania EURUSD po ostatniej dynamicznej zwyżce doprowadziły do wybicia górą z formacja kanału wzrostowego. Tym samym, na obecnym etapie zanegowany został preferowany przeze mnie w ostatnich raportach wariant prospadkowy. Przebicie oporów zlokalizowanych w rejonie 1,1345 otwiera teoretycznie drogę do umocnienia wspólnej waluty względem dolara co najmniej w okolice 1,1475, gdzie usytuowane jest 61% zniesienie sekwencji spadkowej ukształtowanej na tym rynku na przestrzeni dwóch poprzednich miesięcy. Taki wariant jest w tej chwili scenariuszem bazowym. Niemniej jednak na wspomnianych oporach oczekuję ponownego uaktywnienia się strony podażowej, a w konsekwencji powrotu kursu analizowanej pary do wnętrza wspomnianej wcześniej konsolidacji.

 

 

AUDUSD

 

Trwa również dynamiczna zwyżka na rynku AUDUSD. Kurs tej pary niechybnie zbliża się do kluczowych oporów usytuowanych w rejonie 0,7390, tj. na 61% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej na tym rynku w połowie maja bieżącego roku. Moim zdaniem na wspomnianym poziomie z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać uaktywnienia się strony podażowej i wykształcenia przynajmniej większej korekty zwyżki, która na tym rynku została zainicjowana pod koniec poprzedniego miesiąca. Za takim scenariuszem przemawia również duże lokalne wykupienie na tym rynku, a docelowych zasięgów dla takiego wariantu szukałbym w rejonie 0,7105 – 0,7215 (patrz wykres powyżej).

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych