src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Osłabienie do dolara

2017-01-18

Złoty słabszy jest dziś do trzech kluczowych walut: franka, dolara i euro. Umocnił się natomiast do funta szterlinga. Wczorajsze, spore straty złotego na parze GBP/PLN są już za nami. W kalendarium wystąpienie szefowej FED i odczyty makro z USA i Polski. Większe znaczenie powinny mieć tradycyjnie impulsy z szerokiego rynku.

 

Wieczorem impulsy z USA

Wieczorem wystąpi J. Yellen. Być może będzie to impuls do zmian na parze z dolarem. Kursy walut wahały się w ciągu kilkunastu ostatnich godzin w zakresie 1-2 groszy, a złoty zwyczajowo czuły jest na doniesienia z szerokiego rynku, dlatego wszelkie zmiany kwotowań dolara mogą być istotne. Kurs EUR/PLN wahał się pomiędzy 4,3710 zł a 4,3630 zł i obecnie na kantor.pl wynosi 4,37 zł, czyli w okolicach górnej granicy ruchów na tej parze. W przypadku dolara było to 4,09 zł - 4,0735 zł, ale w późniejszych godzinach dolar dotarł do poziomu 4,11 zł.

 

Odreagowanie zmian

Dzisiejszy dzień upłynie na rynku walutowym głównie na odreagowaniu wczorajszych zmian notowań. Szczególnie widoczna była reakcja na arze z funtem, którego kurs powraca dziś ponownie ponad 5 PLN. Notowania tej waluty podskoczyły w ciągu doby z 4,9610 zł do 5,0520 zł. Wydarzeniem wczorajszego dnia było wystąpienie brytyjskiej premier. Dziś czekamy na echa wydarzeń z USA. Wieczorne wystąpienie Yellen, dotyczące polityki monetarnej, jeśli doprowadzi do umocnienia dolara, spowoduje spore straty na złotym, głównie na parach z dolarem, euro i frankiem szwajcarskim.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych