Odbicie notowań USD - PLN

2015-10-15

Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym doszło do oczekiwanego odbicia notowań USDPLN od kluczowych wsparć. Kurs USDPLN zgodnie z oczekiwaniami podczas wczorajszego handlu kontynuował ruch spadkowy w ramach sekwencji zainicjowanej na tym rynku na początku bieżącego miesiąca.

 

 

USDPLN

 

W konsekwencji notowania dotarły do wsparć rozciągających się pomiędzy 3,64 a 3,6815, których geneza została przedstawiona na wykresie powyżej (jak również w poprzednich komentarzach). Już górne rejony tej strefy doprowadziły do uaktywnienia się strony popytowej. Moim zdaniem jest to początek większego odbicia na tym rynku, bardzo możliwe, że właśnie stoimy u progu zbudowania nowej fali w ramach średnioterminowego trendu horyzontalnego. Sygnał do realizacji takiego scenariusza otrzymamy w momencie sforsowania oporów usytuowanych w rejonie 3,7015. Kolejnych barier, które będzie musiała w drodze na północ pokonać strona popytowa szukałbym w rejonie 3,7270 oraz 3,7580, gdzie znajdują się istotne zniesienia wspomnianej we wstępnie październikowej sekwencji spadkowej.

 

 

EURPLN

 

Ostatnie godziny na rynku EURPLN nie przyniosły żadnych zasadniczych rozstrzygnięć. Kurs tej pary kontynuuje ruch w ramach średnioterminowej konsolidacji, która przypomina trójkąt. Jako, że formacja ta była poprzedzona wyraźnym ruchem wzrostowym, to z większym prawdopodobieństwem można oczekiwać wybicia z niej górą. Aby doszło do realizacji takiego scenariusza, strona popytowa będzie musiała sobie poradzić z oporami rozciągającymi się pomiędzy 4,2560 a 4,2675 (patrz wykres powyżej). Ich ewentualne przebicie otworzyłoby drogę do zwyżki notowań analizowanej pary w okolice ograniczeń zlokalizowanych w rejonie 4,3050, gdzie znajduje się 78% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej na tym rynku pod koniec poprzedniego roku.

 

 

 

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych