src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Niemiecki przemysł rozczarowuje w piątek rano

2019-07-05

Istotnie: odczyt na temat zamówień w niemieckim przemyśle za maj - rozczarował. Wpisał się w panujące od pewnego czasu przekonanie czy też podejrzenie, że przemysł naszych zachodnich sąsiadów spowalnia. Oczekiwano dynamiki -0,2 proc. m/m oraz -6,2 proc. r/r bez sezonowości, faktyczne rezultaty to -2,2 proc. m/m oraz -8,6 proc. r/r, zatem bardzo słabe.

 

 

O 9:00 poznamy produkcję przemysłową na Węgrzech i w Hiszpanii, a także indeks nieruchomościowy Halifax. O 14:30 przyjdzie czas na payrollsy - tj. ważne dane z USA o bezrobociu i zatrudnieniu, a także płacy godzinowej. Im będą lepsze, tym mocniejszy będzie (prawdopodobnie) dolar. Analogiczne dane pojawią się w Kanadzie.

 

Na razie eurodolar jest na poziomie 1,1270-76. Od nocy z 1 na 2 lipca mamy konsolidację, wąski trend boczny. Opór to rejon 1,13 - 1,1320.

 

 

Na złotówce

USD/PLN lokuje się na poziomie 3,7620. To test lokalnego oporu, choć oczywiście można rozważać jeszcze maksimum przy 3,7650. Po drugiej stronie należy zerknąć na minima z 2 i 3 lipca, w pobliżu 3,7475.

 

Na parze euro-złoty widzimy 4,2416. Tu sytuacja jest szczególna: wyszliśmy dołem ze starej konsolidacji, ale nie przesuwamy się znacząco na południe, a ostatnie minimum to ok. 4,2350-55.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych