Na parach umocnienie złotego

2016-02-19

Na parach umocnienie złotego. Dla naszej waluty był to dobry dzień. Kurs franka spadł poniżej 4 PLN. Trwają negocjacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Tydzień w przypadku złotego kończy się korzystnie, a od poniedziałku warto śledzić kolejne ważne, z punktu widzenia rynku walutowego, wydarzenia makro.

 

Złoty kończy tydzień na stabilnej pozycji

Rynek skupiony jest przede wszystkim na negocjacjach Wielkiej Brytanii z UE i niechętnie skłania się ku aktywom CEE, ale wczorajsza aukcja długu należała do danych, ponadto nastroje wokół złotego uległy lekkiej poprawie w związku z wątpliwościami odnośnie wprowadzenia ustawy o franku w kształcie zaproponowanym przez prezydenta. Wieczorny kurs euro wynosi dziś 4,3845 zł, kurs szwajcarskiego franka spadł poniżej 4PLN i wynosi 3,98 zł, kurs funta 5,65 zł, a kurs dolara 3,94 zł.

 

Zapowiada się interesujący tydzień

Wczorajsze wieczorne wystąpienie przedstawicieli FED miało jastrzębi wydźwięk. Williams zdawał się bagatelizować sygnały płynące z Azji i zapewniać o  poprawie koniunktury w USA. W poniedziałek kolejne ważne odczyty. Będą to indeksy PMI dla przemysłu i usług Niemiec i Strefy Euro, nie zabraknie też danych z USA, chodzi również o indeks PMI dla przemysłu. We wtorek odczyty z Niemiec, PKB i indeks Ifo. W ten sam dzień odbędzie się też wystąpienie szefa SNB, ale tu analitycy i uczestnicy rynku nie spodziewają się niczego nowego. Prawdopodobnie zostanie podkreślona gotowość banku do interwencji na rynku franka. Pod koniec tygodnia napłyną dane z Wielkiej Brytanii, rynek oczekuje, że dynamika wzrostu gospodarczego zostanie utrzymana.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych