Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na parach umocnienie złotego

2016-02-19

Na parach umocnienie złotego. Dla naszej waluty był to dobry dzień. Kurs franka spadł poniżej 4 PLN. Trwają negocjacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Tydzień w przypadku złotego kończy się korzystnie, a od poniedziałku warto śledzić kolejne ważne, z punktu widzenia rynku walutowego, wydarzenia makro.

 

Złoty kończy tydzień na stabilnej pozycji

Rynek skupiony jest przede wszystkim na negocjacjach Wielkiej Brytanii z UE i niechętnie skłania się ku aktywom CEE, ale wczorajsza aukcja długu należała do danych, ponadto nastroje wokół złotego uległy lekkiej poprawie w związku z wątpliwościami odnośnie wprowadzenia ustawy o franku w kształcie zaproponowanym przez prezydenta. Wieczorny kurs euro wynosi dziś 4,3845 zł, kurs szwajcarskiego franka spadł poniżej 4PLN i wynosi 3,98 zł, kurs funta 5,65 zł, a kurs dolara 3,94 zł.

 

Zapowiada się interesujący tydzień

Wczorajsze wieczorne wystąpienie przedstawicieli FED miało jastrzębi wydźwięk. Williams zdawał się bagatelizować sygnały płynące z Azji i zapewniać o  poprawie koniunktury w USA. W poniedziałek kolejne ważne odczyty. Będą to indeksy PMI dla przemysłu i usług Niemiec i Strefy Euro, nie zabraknie też danych z USA, chodzi również o indeks PMI dla przemysłu. We wtorek odczyty z Niemiec, PKB i indeks Ifo. W ten sam dzień odbędzie się też wystąpienie szefa SNB, ale tu analitycy i uczestnicy rynku nie spodziewają się niczego nowego. Prawdopodobnie zostanie podkreślona gotowość banku do interwencji na rynku franka. Pod koniec tygodnia napłyną dane z Wielkiej Brytanii, rynek oczekuje, że dynamika wzrostu gospodarczego zostanie utrzymana.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc