Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na funcie możliwa korekta

2016-03-01

Na funcie możliwa korekta. Kurs jest już blisko okolic wsparcia. Dane makro, a mianowicie indeks PMI nie wpadły dziś w Wielkiej Brytanii dobrze. Dla przemysłu indeks PMI za luty wyniósł 50,8 pkt. co miesiąc do miesiąca oznacza spadek o 2,1 pkt. mimo wszystko funt ma szansę na odbicie, wydaje się, że ryzyko Brexitu zostało już częściowo zdyskontowane.

 

Korekta możliwa, wszystko zalezy od sondaży

 Na parach z funtem zaskakujący obrót sytuacji. Słabszy indeks PMI nie zaszkodził dziś funtowi. Przypomnijmy, że granica 50 pkt. zwyczajowo oddziela wzrost od kurczenia się gospodarki, a indeks PMI za luty wyniósł tylko 50,8 pkt. Inwestorzy pozostają w przypadku funta optymistami. Gorsze dane z Azji, a chodzi także o indeks PMI, oczywiście z Chin, nie pozostawiają złudzeń, trzeba szukać stabilnych rozwiązań, a do takich mimo wszystko należy funt. Wydaje się, że sprawa Brexitu chwilowo ucichła, albo po prostu została już zdyskontowana. Kolejna sondaże, jeśli będą wskazywały na przewagę zwolenników pozostania w UE, z pewnością umocnią funta. Możliwe jest spore odbicie.

 

Na parach z funtem poprawa

Poprawa notowań funta na szerokim rynku jest już widoczna, na parze GBP/USD odreagowanie i testy okolic 1,40. Funt miał dziś dobry dzień, choć w przypadku pary GBP/PLN  notujemy kurs 5,57 zł. Jest to kurs niższy o 1 grosz od notowań z dnia wczorajszego. Radzimy z uwagą obserwować kurs funta, ponieważ analitycy twierdzą, że na tej walucie możliwy jest wkrótce przełom i znaczne odbicie. Na parze ze złotym funt znajduje się blisko okolic wsparcia. Jutro i pojutrze kolejne dane z Wielkiej Brytanii, będą to indeksy PMI dla sektorów konstrukcyjnego i usługowego.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc