Na funcie możliwa korekta

2016-03-01

Na funcie możliwa korekta. Kurs jest już blisko okolic wsparcia. Dane makro, a mianowicie indeks PMI nie wpadły dziś w Wielkiej Brytanii dobrze. Dla przemysłu indeks PMI za luty wyniósł 50,8 pkt. co miesiąc do miesiąca oznacza spadek o 2,1 pkt. mimo wszystko funt ma szansę na odbicie, wydaje się, że ryzyko Brexitu zostało już częściowo zdyskontowane.

 

Korekta możliwa, wszystko zalezy od sondaży

 Na parach z funtem zaskakujący obrót sytuacji. Słabszy indeks PMI nie zaszkodził dziś funtowi. Przypomnijmy, że granica 50 pkt. zwyczajowo oddziela wzrost od kurczenia się gospodarki, a indeks PMI za luty wyniósł tylko 50,8 pkt. Inwestorzy pozostają w przypadku funta optymistami. Gorsze dane z Azji, a chodzi także o indeks PMI, oczywiście z Chin, nie pozostawiają złudzeń, trzeba szukać stabilnych rozwiązań, a do takich mimo wszystko należy funt. Wydaje się, że sprawa Brexitu chwilowo ucichła, albo po prostu została już zdyskontowana. Kolejna sondaże, jeśli będą wskazywały na przewagę zwolenników pozostania w UE, z pewnością umocnią funta. Możliwe jest spore odbicie.

 

Na parach z funtem poprawa

Poprawa notowań funta na szerokim rynku jest już widoczna, na parze GBP/USD odreagowanie i testy okolic 1,40. Funt miał dziś dobry dzień, choć w przypadku pary GBP/PLN  notujemy kurs 5,57 zł. Jest to kurs niższy o 1 grosz od notowań z dnia wczorajszego. Radzimy z uwagą obserwować kurs funta, ponieważ analitycy twierdzą, że na tej walucie możliwy jest wkrótce przełom i znaczne odbicie. Na parze ze złotym funt znajduje się blisko okolic wsparcia. Jutro i pojutrze kolejne dane z Wielkiej Brytanii, będą to indeksy PMI dla sektorów konstrukcyjnego i usługowego.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych