Na dolarze stabilizacja, euro i frank blisko szczytów

2016-01-13

Na rynku sytuacja jest dosyć stabilna, kursy walut bez większych zmian. Dolar oscyluje wokół 4 PLN, frank poniżej tej granicy a kurs euro zbliżony jest do poziomów wczorajszego zamknięcia. Chińska giełda dziś wypadła nieco lepiej, co przełożyło się na niewielki spadek awersji do ryzyka.

 

Analitycy zwracają uwagę na Chiny

Chińska giełda podjęła próbę odreagowania i chwilowo jest to dobry sygnał dla reszty świata, ale analitycy ostrzegają przed kolejnym światowym kryzysem, który w 2016 roku ma jakoby zacząć się w Państwie Środka. W 2015 roku wahania w Azji były standardem, ale w tym roku na przestrzeni dwóch tygodni indeksy chińskich giełd straciły już kilkanaście procent. W tej sytuacji nie dziwi wpływ awersji do ryzyka na sytuację walut EM. Skupmy się jednak na dzisiejszej sesji, która dla złotego była mimo wszystko udana. Złoty jest stabilny, choć kursy są wciąż wysokie.

 

Dziś złoty był stabilny

Na rynku nie odnotowano większych zmian kursów. Nie było istotnych spadków wartości złotego, co też jest ważne. Wieczorne kursy walut kształtowały się następująco: euro 4,3560 zł, dolar 4,0138 zł, frank szwajcarski 3,9916 zł, funt szterling 5,8024 zł. Euro i frank są blisko szczytów, być może dojdzie do korekty, jeśli nastroje na szerokim rynku nadal będą ulegać poprawie. Na krajowym rynku uwagę zwraca posiedzenie RPP, ale przewidywania analityków są raczej jednoznaczne, zmian stóp na razie nie będzie.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych