Na dolarze niespokojnie

2016-05-24

W ciągu najbliższych kilkunastu godzin brak jest wystąpień przedstawicieli FED, ale mimo wszystko na dolarze niespokojnie. Inwestorzy wciąż mierzą się ze skutkami zwiększającego się ostatnio prawdopodobieństwa szybkich podwyżek stóp procentowych. Jutro sytuacja powinna się już nieco uspokoić.

 

Inwestorzy czekają na podwyżki

Miniony tydzień mocno zaskoczył inwestorów zwiększającym się prawdopodobieństwem podwyżek stóp w USA. Ruch ten jest co prawda spodziewany już od dłuższego czasu, ale wypowiedzi członków FED  "podkręciły" tempo tych spekulacji. Pierwsza podwyżka możliwa jest już w czerwcu, ale równie dobrze może mieć miejsce miesiąc później. Obecnie ważne jest z punktu widzenia złotego, że inwestorzy wstrzymują się z zakupem aktywów bardziej ryzykownych, ewidentnie czekając na dolara. Złoty jest zatem w trudnym położeniu.

 

Sytuacja uspokaja się

Sytuacja będzie chwilowo spokojniejsza. Dziś i jutro nie ma w kalendarium wypowiedzi członków FED. Aktywa rynków wschodzących nadal pod presją, ale być może zyskają chwilę oddechu. Nie będzie bowiem także danych makro z USA. Jeśli dojdzie do poprawy nastrojów wokół walut EM, zbudowanej niejako w kontrze do dolara, to będzie ona raczej krótkotrwała, ponieważ wycena szans na podwyżkę stóp w lipcu sięga już 50 proc. Dziś kursy walut kształtowały się następująco: dolar 3,98 zł, euro 4,43 zł, frank szwajcarski 4,01, funt szterling 5,82 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych