src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Mary Daly, euro i dolar

2019-06-28

Na głównej parze mamy obecnie ok. 1,1360-65. Utrzymują się wysokie poziomy - ale przecież nie takie jak np. 25 czerwca, gdy kreślono więcej niż 1,1410 (przynajmniej chwilami).

 

 

Dolar zatem trochę zyskał, ale przy 1,1350 mamy teraz lokalne wsparcie. Swoją drogą, po różnych gołębich sygnałach z Fed mamy jeden delikatnie jastrzębi: pani Mary Daly stwierdziła, że za wcześnie, by określić, czy decydenci monetarni powinni obniżyć stopy procentowe w Stanach, a tym bardziej, jaki to powinien być ruch - o ćwierć czy o pół procentu. Wielu obserwatorów rynku prognozuje, że w lipcu nastąpi cięcie o 50 pb, ale nie jest to jeszcze pewne.

 

Co dziś w danych makro? O 8:00 mamy dane o cenach importu w Niemczech, o 9:00 przyjdzie czas na dynamikę PKB Hiszpanii i Czech. Poznamy wtedy też dynamikę wynagrodzeń w Niemczech, hiszpańską sprzedaż detaliczną i indeks instytutu KOF w Szwajcarii.

 

O 10:30 napłynie odczyt z Wielkiej Brytanii: dynamika PKB za I kw. 2019. Prognozy to +0,5 proc. k/k oraz +1,8 proc. r/r.

 

O 11:00 mamy inflację HICP (szacunkową) dla Strefy Euro. O 14:30 kalendarium przewiduje dane o dochodach i wydatkach Amerykanów. Poza tym o 15:45 mamy w programie indeks Chicago PMI oraz o 16:00 poznamy indeks Uniwersytetu Michigan.

 

 

Na złotym

O 10:00 poznamy polską inflację CPI, o 14:00 natomiast saldo rachunku bieżącego. USD/PLN lokuje się teraz na 3,74. Trzy dni temu kreślono minima na 3,7245-50, tak więc oczywiście od tego czasu dolar trochę zyskał - niemniej po drodze był też lokalny opór na 3,7545.

 

Na parze powiązanej z euro widzimy 4,25. Wędrujemy po niskich rejonach starej konsolidacji, ciągnącej się już od prawie roku.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych