Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Lekkie umocnienie złotego

2016-09-19

Złoty korzysta z lepszych nastrojów na rynkach światowych wywołanych wzrostem cen ropy. Nasz waluta przed południem zaczęła się lekko umacniać. Niestety nie ma co liczyć na spektakularne umocnienie naszej waluty, zmiany wartości złotego są raczej kosmetyczne. Inwestorzy skupili się przez chwile na rynku surowców, zapominając o nadchodzącym posiedzeniu FED.

 

Umocnienie złotego

Złoty skorzystał z polepszenia nastrojów na globalnym rynku wywołanych spekulacjami na temat ropy Ceny tego surowca wyraźnie wzrosły po tym, jak pojawiły się doniesienia o zamrożeniu produkcji. Czy faktycznie producenci ropy wypracują porozumienie okaże się dopiero pod koniec miesiąca. Na razie rynek przyjęły sygnał za dobrą monetę i handel wyraźnie się ożywił. Kursy walut kształtują się następująco: euro 4,31 zł, dolar 3,86 zł, funt 5,04 zł, frank 3,94 zł. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego tygodnia euro wyceniane było na 4,35 zł.

 

Już niedługo FED

W tym tygodniu jednym z najważniejszych wydarzeń będzie posiedzenie FED. Dziś inwestorzy skupili się na doniesieniach z rynku ropy i na chwilę zapomnieli o nadchodzącej publikacji z USA ale już jutro ten temat z pewnością powróci. Prawdopodobieństwo podwyżek stóp jeszcze we wrześniu jest już co prawda coraz mniejsze, ale liczy się wydźwięk komunikatu i wskazówki co do dalszego kształtu polityki. Podwyżka stóp w USA będzie w każdym razie oznaczać straty dla złotego, który zwyczajowo traci wraz ze wzrostem znaczenia dolara. Dziś kurs dolara wynosi 3,86 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc