Kursy walut - jutro reakcja na decyzję EBC

2016-03-09

Już dziś dominuje niepokój. Na szerokim rynku wyczuwalna jest awersja do ryzykownych zachowań, czyli po prostu do niepewnych aktywów, takich jak waluty rynków wschodzących czy waluty surowcowe. Od wczoraj trwa też odwrót od euro. Jutro możemy liczyć na apogeum tego układu sił, a to za sprawą posiedzenia EBC.

 

Czy będzie niespodzianka?

Prognozy czołowych analityków specjalizujących się w rynkach walutowych i polityce monetarnej  są w większości jednomyślne jeśli chodzi o stopy procentowe. Zgodnie z publikacjami serwisów ekonomicznych EBC prawdopodobnie obniży stopę depozytową o 10 punktów. Trudno jednak powiedzieć jednoznacznie co z programem QE. Jeśli jutro czeka nas niespodzianka, to będzie ona dotyczyć raczej programu skupu aktywów. Na razie powtarzają się prognozy o wartościowym zwiększeniu programu oraz o jego przedłużeniu powyżej 2017 roku.

 

Na złotym spokojnie, choć odczuwalna jest presja

Złoty pod lekką presją ze strony szerokiego rynku i awersji do ryzyka. Mimo wszystko nasza waluta radzi sobie dobrze. Kursy walut dosyć stabilne, większe wahania w ciągu dnia widoczne były na dolarze, który dziś jest dominującą walutą. Po południu sytuacja na parach uspokoiła się, a złoty kończy dzień dobrze. Kursy dolara i szwajcarskiego franka nie zdołały przekroczyć poziomu 4 PLN. Mocniejszy jest kurs funta, który oscyluje wokół poziomu 5,60 zł. Kurs franka wynosi 3,95 zł, kurs dolara 3,94 zł a kurs euro 4,33 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych