Kursy walut bez istotnych zmian

2016-03-25

Rynek walutowy wyraźnie zwolnił z uwagi na Święta Wielkanocne. Zmienność jest niewielka. Trudno mówić o zmianach na parach, kiedy kusy są na stabilnym poziomie, utrzymującym się od kilku dni. Czas więc na podsumowanie tygodnia, można je zamknąć w jednym zdaniu – rządził dolar, największe spadki zanotował funt.

 

Niewielki ruch na rynku walutowym

Rynek finansowy czeka na święta. Ruch jest naprawdę nie wielki, zmienność na parach mocno ograniczona. Nie ma impulsów z giełd, bo one także żyją już rytmem świątecznym. Czas zatem na podsumowanie tygodnia. Bezsprzecznie rządził  dolar, a największe spadki zanotował funt szterling. Dolar zdaje się już zapomniał o posiedzeniu FED, które odbyło się w połowie miesiąca i zostało odebrane jako mocno gołębie, osłabiając dolara. Straty zostały odrobione. Impulsem skłaniającym inwestorów do zakupu dolara były wypowiedzi członków FED, ale też zamach z Brukseli, który spowodował odwrót do euro.

 

W poniedziałek ważne dane makro

Członkowie FED wspierali dolara swoimi wypowiedziami. Kilka razy wypowiadał się np. prezes FED w St. Louis, J. Bullard. Ton jego wywiadów był optymistyczny, podkreślał zależność decyzji FED od danych makro, ale dolara nieco przystopowały właśnie odczyty z gospodarki. Opublikowano, m.in. indeks PMI dla usług. Tempo ekspansji było niższe od oczekiwań. Spadły także zamówienia na dobra trwałe. Kolejne istotne z punktu widzenia rynku walutowego dane już w poniedziałek. Tymczasem dziś kurs dolara wynosi 3,8255 zł co jest wartością niewiele różniącą się od wczorajszych notowań amerykańskiej waluty. Euro kosztuje 4,27 zł, funt szterling 5,40, a frank 3,92  zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych