Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kursy walut bez istotnych zmian

2016-03-25

Rynek walutowy wyraźnie zwolnił z uwagi na Święta Wielkanocne. Zmienność jest niewielka. Trudno mówić o zmianach na parach, kiedy kusy są na stabilnym poziomie, utrzymującym się od kilku dni. Czas więc na podsumowanie tygodnia, można je zamknąć w jednym zdaniu – rządził dolar, największe spadki zanotował funt.

 

Niewielki ruch na rynku walutowym

Rynek finansowy czeka na święta. Ruch jest naprawdę nie wielki, zmienność na parach mocno ograniczona. Nie ma impulsów z giełd, bo one także żyją już rytmem świątecznym. Czas zatem na podsumowanie tygodnia. Bezsprzecznie rządził  dolar, a największe spadki zanotował funt szterling. Dolar zdaje się już zapomniał o posiedzeniu FED, które odbyło się w połowie miesiąca i zostało odebrane jako mocno gołębie, osłabiając dolara. Straty zostały odrobione. Impulsem skłaniającym inwestorów do zakupu dolara były wypowiedzi członków FED, ale też zamach z Brukseli, który spowodował odwrót do euro.

 

W poniedziałek ważne dane makro

Członkowie FED wspierali dolara swoimi wypowiedziami. Kilka razy wypowiadał się np. prezes FED w St. Louis, J. Bullard. Ton jego wywiadów był optymistyczny, podkreślał zależność decyzji FED od danych makro, ale dolara nieco przystopowały właśnie odczyty z gospodarki. Opublikowano, m.in. indeks PMI dla usług. Tempo ekspansji było niższe od oczekiwań. Spadły także zamówienia na dobra trwałe. Kolejne istotne z punktu widzenia rynku walutowego dane już w poniedziałek. Tymczasem dziś kurs dolara wynosi 3,8255 zł co jest wartością niewiele różniącą się od wczorajszych notowań amerykańskiej waluty. Euro kosztuje 4,27 zł, funt szterling 5,40, a frank 3,92  zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc