Kurs funta przekroczył 6 PLN

2015-11-04

Kurs brytyjskiego funta przekroczył 6 zł. Euro spadło poniżej 4,25 zł, a pozostałe waluty utrzymują dosyć wysokie notowania. Dziś poznamy dane z USA, a jutro z Wielkiej Brytanii. Na rynku walutowym powinno zapanować ożywienie i nieco większy ruch. W Polsce stopy procentowe na razie bez zmian.

 

Mocny funt

Funt zareagował na dobre odczyty dotyczące przemysłu i znacznie umocnił się. Jutro poznamy decyzję Banku Anglii oraz raport o inflacji, a  także PMI dla usług. Od tych impulsów zależy, czy kurs funta nadal będzie drożał. Analitycy twierdzą, że spadki są bardzo mało prawdopodobne i należy liczyć się nadal ze zwiększonym popytem na brytyjską walutę.

 

Interesujący dzień


Dzień zapowiada się interesująco, ponieważ kalendarium wydarzeń makro obfituje w odczyty  z USA. Będą to raporty ADP i ISM. Dotyczą one zatrudnienia w sektorze prywatnym. Od tych danych zależy kurs dolara, jego kondycja na szerokim rynku obecnie jest dobra. W kontekście niedawnej wypowiedzi przedstawicieli FOMC oczekiwania są duże. Zbliża się grudzień, a z nim potencjalne podwyżki stóp. Dobre odczyty zwiększają prawdopodobieństwo takiego ruchu ze strony FED.

 

Dane z Europy mniej istotne

Rynek będzie skoncentrowany zdecydowanie bardziej na doniesieniach z USA i wystąpieniach przedstawicieli FED, niż na impulsach z Europy, ale warto wspomnieć, że czeka nas seria odczytów PMI dla usług. W Polsce Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy na dotychczasowym poziomie.

 

Kursy walut

Kursy walut z godziny 13.00 wg tabeli NBP: euro 4,25 zł, dolar 3,89 zł, funt szterling 6,00 zł, frank szwajcarski 3,92 zł. Na euro niewielki spadek, pozostałe waluty drożeją. Na rynku forex kursy są średnio o 1-2 gr niższe.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych