Kurs franka testuje nowy punkt oporu

2016-01-28

Choć złoty nadal pozostaje słaby i nie doszło do znaczących zmian w układzie sił na parach, to warto wspomnieć o nowym punkcie oporu przy 4,0550 PLN. Po wtorkowym umocnieniu złotego kurs ponownie oscyluje wokół tej bariery. Na pozostałych parach bez większych zmian.

 

Punkt oporu przy 4,0550

Po wtorkowym umocnieniu nie ma już śladów, złoty ponownie stracił. Kurs franka powrócił w okolice 4,0550 PLN, obecnie jest to punkt oporu. Po południu za euro trzeba było frankzapłacić 4.4690 zł, a za franka 4,0523 zł. Układy techniczne praktycznie nie zmieniły się, choć przez chwilę mieliśmy do czynienia z większą zmiennością na rynku walutowym w związku z publikacją komunikatu FED. Złoty nie jest w najlepszej formie. Dodatkowo pewnym zagrożeniem dla naszej waluty są sygnały płynące ze strony dwóch pozostałych dużych agencji ratingowych. Prawdopodobnie i one dokonają rewizji oceny ratingiu Polski.

 

Posiedzenie RPP bez większego wpływu na złotego

W kraju wydarzeniem dnia jest posiedzenie RPP. Analitycy uważają jednak, że nie będzie ono miało większego znaczenia jeśli chodzi o kondycję naszej waluty. W kalendarium mamy także aukcję długu o wartości 5-8 mld zł. Istotniejsze dla układu sił na parach mogą być jednak doniesienia z zagranicy, np. inflacja CPI w Niemczech czy doniesienia z USA o kondycji tamtejszej gospodarki.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych