Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Korekty na głównych parach – na EUR/USD i GBP/USD mogą się jeszcze pogłębić

2018-07-10

Rynek eurodolara po wczorajszym ustanowieniu nowych maksimów dostał dość wyraźnej zadyszki i obecnie jesteśmy w stosunkowo sporej korekcie, która jest największym tego typu ruchem od przełomy czerwca i lipca br.

 

 

Na obecnym etapie zakładam, że ten ruch korekcyjny znosi falę wzrostową trwającą od minimów z 2 lipca, a to oznacza, że modelowo powinniśmy zmierzać do strefy 1.1714-1.1690, gdzie znajdują się istotne zniesienia. Jak widać na powyższym wykresie obecnie testujemy pierwszą istotną strefę wsparć tworzoną przez dolne ograniczenia kanału wzrostowego (1.1737-1.1730) i jej ewentualne pokonanie otworzyłoby drogę do pogłębienia ruchu korekcyjnego. Z drugiej strony dla mnie już samo naruszenie okolic 1.1780 negowałoby scenariusz z pogłębieniem korekty, a wówczas w perspektywie kolejnych dni rynek mógłby dążyć do okolic 1.1835, gdzie znajdują się kolejne ważne opory. Te opory to potencjalna linia szyi formacji podwójnego dna, a więcej o takim scenariuszu pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym. Biorąc pod uwagę sygnały ze strony indeksu dolarowego oraz np. ze strony ETF-ów grupujących waluty krajów rozwijających się, scenariusz z umocnieniem euro względem dolara w perspektywie kilku tygodni wydaje się być na obecnym etapie scenariuszem preferowanym.

Nieudaną próbę ataku na ważne opory oglądaliśmy z kolei na rynku GBP/USD i jak widać na poniższych wykresach cofnięcie z wczorajszej sesji było bardzo dynamiczne.

Na danych krótkoterminowych (drugi z powyższych wykresów) ten ruch w dół wygląda na impuls, a obecne odbicie na typową strukturę korekcyjną. Tym samym mamy moim zdaniem spore szanse na pogłębienie ruchu korekcyjnego w perspektywie kilkunastu godzin. Dla mnie sygnałem rozpoczęcia kolejnej nogi takiej korekty byłoby pokonanie okolic 1.3260, gdzie widzę najbliższe wsparcia. W takim przypadku poziom obrony dla koncepcji spadkowej mógłby być usytuowany na 1.3330, a pierwszych celów szukałbym na 1.3190. Zakładając równość fal można byłoby oczekiwać ruchu do okolic 1.3125.

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc