Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Za nami korekta, ale złoty nadal słaby

2016-11-21

Nowy tydzień rozpoczął się dla złotego nieco lepiej. Za nami korekta, niestety nie przyniosła znaczących zmian jeśli chodzi o końcową wycenę złotego i nadal nasza waluta pozostaje słaba na parach. Dzisiejsze dane makro niestety nie sprzyjają złotemu i nie będą impulsem do jego umocnienia.

 

Kursy walut

Kursy walut nieco niższe, po porannym umocnieniu złotego. Niestety finalnie ten ruch okazał się tylko niewielką korektą a nie odwróceniem trendu. Złotemu nadal nie sprzyjają czynniki globalne, ale też lokalne, czy stricte wewnętrzne, jak chociażby dzisiejsze dane GUS. Na parze EUR/PLN poziom 4,46 okazał się punktem oporu, kurs wrócił do poziomu 4,43 zł. Obecnie na kantor.pl za euro trzeba zapłacić 4,44 zł, dolar wyceniany jest na 4,18 zł a frank na 4,15 zł. Z biegiem dnia drożeje za to funt szterling i kosztuje już 5,24 zł. Spore spadki w wycenie dolara, który w zeszłym tygodniu bił kilkunastoletnie rekordy.

 

Dolar da o sobie znać

Analitycy twierdzą, że podstawowe ograniczenie dla naszej waluty stanowi obecnie dolar. Inwestorzy nadal będą czekali na podwyżki stóp w USA jeszcze w grudniu i być może w 2017 roku, zatem nie zanosi się na znaczący spadek wyceny tej waluty. Silny dolar, już tradycyjnie, oznacza kłopoty walut EM. Niestety dzisiejsze dane makro nie wsparły złotego, a wręcz przeciwnie stanowią czynnik negatywny. GUS podał, że produkcja przemysłowa w ujęciu r/r jest o 1,3 proc. niższa. Gorzej wypadły też produkcja budowlana i inwestycje w przedsiębiorstwach. Rozczarowały również dane o sprzedaży. Jutro złotego czeka kolejny ciężki dzień.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc