src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Konsolidacja, złoty bez większych zmian

2017-01-25

Konsolidacja na parach powiązanych ze złotym. Na rynku walutowym dziś bez większych zmian. Emocji jak na lekarstwo, ruch niewielki, wahania blisko punktów odniesienia. Jedyne interesujące z punktu widzenia złotego wydarzenie, to decyzja brytyjskiego Sądu Najwyższego.

 

Na rynku walutowym bez emocji

Handel przebiega spokojnie, większych wahań nie ma, Brakuje istotnych impulsów, jedyne emocjonujące wydarzenie to decyzja Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Na pozostałych parach walutowych konsolidacja, ruch w okolicach punktów odniesienia. Kursy walut kształtują się następująco: euro 4,37 zł, dolar 4,07 zł, frank szwajcarski 4,07 zł, funt szterling odbicie na 5,14 zł. Dobre dane makro podtrzymują dosyć pozytywne nastawienie do złotego. Konferencja agencji Fitch miała również raczej pozytywny przebieg, może z wyjątkiem zaakcentowania ryzyka politycznego jako poważnego negatywnego czynnika jeśli chodzi o rating.

 

Sytuacja na parach

Na parach konsolidacja, ale warto przyjrzeć się dolarowi i funtowi. USD/PLN ma za sobą test okolic 4,045 zł, ale po podbiciu możliwa jest korekta. Na GBP/PLN wyraźne odbicie w wyniku doniesień z Wielkiej Brytanii. Spadki możliwe na parze z frankiem, ale to jeszcze nic pewnego, należy obserwować czy zostanie przekroczone wsparcie przy 4,0575 zł. Brak istotnych wydarzeń makro, które mogłyby stanowić wsparcie dla złotego, w kalendarium mamy jedynie odczyt GUS dotyczący stopy bezrobocia w grudniu. Na szerokim rynku spokojnie, będą dane z USA i wystąpienie przedstawiciela BoE, co ponownie może być impulsem na rynku funta.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych