Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty stabilny aczkolwiek umocnienie złotego na horyzoncie

2014-06-18

Ostatnie godziny handlu na głównych parach złotowych to stabilizacja kursu. Dolar na chwilę obecną wyceniany jest na 3,0621 PLN, zaś euro na 4,1471 PLN. Patrząc na wykres wydaje się jednak, że kursy walut w kolejnych godzinach powinny przynieść lekkie umocnienie złotego.

 

Dziś z naszego kraju poznamy Wskaźnik Dobrobytu wg BIEC, produkcję przemysłową i budowlano-montażową oraz ceny produkcji.

 

Mała zmienność na EUR/USD

 

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu w okolicach 1,354. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są okolice 1,3588, wsparciem zaś 1,3514.

 

Dziś w centrum uwagi będzie FOMC

 

Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych, szczególnie istotne będą dane z USA. Poznamy liczbę nowych wniosków o kredyt hipoteczny, saldo rachunku bieżącego oraz najważniejsze; decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych oraz projekcje makroekonomiczne.

Do godzin wieczornych możemy być świadkami dość małej zmienności na wykresie, gdyż większość graczy będzie już oczekiwała decyzji FOMC oraz konferencji prasowej z udziałem prezes – Janet Yellen. Będzie to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie tego tygodnia. FED zapewne po raz kolejny ograniczy wartość kupowanych aktywów w programie QE3 o 10 mld USD miesięcznie oraz nie zmieni stóp procentowych. Szczególnie istotne będzie również to jak będą wyglądały najnowsze projekcje makroekonomiczne oraz w jakim tonie zostanie utrzymana konferencja po posiedzeniu. Ton bardziej jastrzębi z pewnością go umocni.

 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc