Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty odrabia straty

2014-06-16

Po porannym osłabieniu, kiedy to nasza waluta mocno traciła po tym jak światło dzienne ujrzała "afera taśmowa", w dalszej części dnia złoty odrabiał straty. Kluczowym momentem była konferencja z udziałem Premiera – Donalda Tuska, który nie zamierza wyciągać żadnych konsekwencji wobec osób biorących udział w aferze. Po tych słowach inwestorzy znów zwrócili się w stronę złotego, który odrobił dużą część strat.

 

Kursy walut pozytywne dla złotego

 

Obecnie kurs dolara na poziomie 3,0511 PLN, choć dziś były już notowane i poziomy ponad 3,07 PLN. Za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1316 PLN. Dziś mieliśmy też jeden odczyt z naszego kraju, lecz ze względu na dzisiejszą sytuacje miał on drugorzędne znaczenie. Mianowicie poznaliśmy wskaźniki inflacji bazowej, odczyt wypadły poniżej prognoz, co komponuje się z piątkowymi danymi. Odczyty te nie wywołały jednak dużej reakcji na parach złotowych.

 

Eurodolar powyżej 1,3550

 

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty kursu. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3557, choć jeszcze rano notowane były poziomy rzędu 1,3514.

 

Z ważniejszych figur makroekonomicznych poznaliśmy dziś odczyty dotyczące inflacji konsumenckiej ze Strefy Euro. Wskazania pokazały nieco wyższe odczyty, co nieznacznie umocniło wspólną walutę. Popołudniu poznaliśmy z kolei pakiet danych z USA: indeks NY Empire State, produkcję przemysłową, wykorzystanie mocy produkcyjnych oraz napływ kapitałów do tego kraju.  Dane (poza napływem kapitałów) wypadły powyżej prognoz, lecz nie zdołały umocnić dolara. W tej chwili na wykresie widać już pewną niemoc kupujących wspólną walutę i naszym zdaniem kolejne godziny będą raczej należały do dolara.

 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc