Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty mocniejszy

2014-07-08

Dzisiejsza sesja, pomimo małej liczby impulsów to umocnienie naszej waluty. Kurs dolara wynosi 3,0401 PLN, kurs za euro wynosi 4,1364 PLN. Dzisiejsze dobre zachowanie złotego można połączyć z naszym rynkiem obligacji, gdzie w przypadku 10-letnich papierów dłużnych rentowność dziś spada i znajduje się obecnie na najniższym poziomie od ponad roku i wynosi 3,39 proc.

 

Mała zmienność na EUR/USD

Za nami spokojna sesja na rynku walutowym, handel na głównej parze toczył się dziś w okolicach poziomu 1,36 (przy bardzo małej zmienności kursu). Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3600. Podczas tej sesji nie mieliśmy również znaczących figur makroekonomicznych. Z istotniejszych wydarzeń poznaliśmy rano dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego z Niemiec, jednak nie miały one większego wpływu na wartość tej pary.  Dziś warto jeszcze zwrócić uwagę na dane dotyczące kredytu konsumenckiego w USA oraz wystąpienia publiczne przedstawicieli FED (Narayana Kocherlakota i Jeffrey Lacker).

 

Kolejne sesje powinny przynieść już więcej emocji i nieco więcej zmienności, jednak i po nich nie należy oczekiwać większego przełomu. Na tym polu jutro czeka nas protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, z kolei w czwartek (jak co tydzień) poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, a w piątek czekają nas odczyty dotyczące inflacji konsumenckiej z Niemiec.

 

Na gruncie analizy technicznej ważnym wsparciem jest poziom 1,3575, po którego przełamaniu możliwe byłoby zejście do poziomu 1,3540, oporem są okolice 1,3650.

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc