Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Wzmocnienie złotego przez obligacje

2014-05-28

Dzisiejsza sesja to dalsze spadki wartości pary EUR/USD. Para ta pokonała dziś wsparcie w okolicach poziomu 1,3614 i obecnie wyceniana jest na 1,3602, co jest najniższym poziomem od lutego tego roku. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że to nie koniec spadków na tej parze i przed przyszłotygodniowym posiedzeniem ECB możemy znaleźć się na jeszcze niższych poziomach.

 

Dodajmy, że dziś kurs euro nie pomógł ani zgodny z prognozą odczyt z niemieckiego rynku pracy, ani lepszy od prognoz odczyt dotyczący koniunktury gospodarczej w całej Strefie Euro.

 

Złoty w zakresie ostatniej zmienności

 

Po porannym osłabieniu złotego nie zostało już śladu i dzisiejsza sesja to umocnienie naszej waluty. Co ciekawe miało to miejsce nawet przy zniżkującej głównej parze walutowej. Dolar kosztuje 3,0563 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1572 PLN. Wzrostem wartości kończą dzisiejszą sesję i nasze 10 – letnie obligację, choć jeszcze rano ich rentowność rosła – teraz spada (o 0,68 proc) i wynosi 3,678 proc. Ta zmiana kierunku na naszych papierach dłużnych pomogła złotemu w umocnieniu. 

Dodajmy, że już dziś rano poznaliśmy Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce. W maju tego roku wzrósł on o 1,5 punktu w stosunku do poprzedniego miesiąca i wynosi 154 pkt. Odczyt ten nie miał jednak dużego wpływu na rynek. W piątek czeka nas najważniejszy w tym tygodniu odczyt z Polski i będzie to finalny odczyt o dynamice PKB za I kwartał. jednak podobnie

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc