Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Wzmocnienie dolara

2014-05-12

Spokojna sesja na rynku walutowym. Eurodolar niemal bez zmian. Kursy walut cechowały się spokojnym przebiegiem i raczej małą zmiennością kursów.

 

Główna para walutowa wyceniana jest obecnie niemal identycznie jak rano, a jej kurs wynosi 1,3765. Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy również istotnych figur makroekonomicznych. Jedynymi wartymi odnotowania wydarzeniami były wypowiedzi przedstawicieli ECB: Ewalda Nowotnego oraz Vítora Constancio. Nowotny stwierdził, że nawet czerwcowe obniżki stóp procentowych (o ile oczywiście dojdą do skutku) mogą nie wystarczyć do przezwyciężenia niskiej inflacji w Strefie Euro, z kolei wiceszef ECB (Vítor Constancio) stwierdził, że w kontekście najbliższego posiedzenia ECB i ewentualnych decyzji kluczowe znaczenie będą mieć najbliższe prognozy inflacji. 


Dziś warto jeszcze zwrócić uwagę na odczyt dotyczący budżetu federalnego z USA (kwiecień), ponadto odbędzie się jeszcze wystąpienie szefa Fed z Filadelfii (Charles Plosser). Złoty względnie stabilny. Dzisiejsza sesja to również nieznaczne osłabienie złotówki. Dolar na chwilę obecną wyceniany jest na 3,0357 PLN, zaś wspólna waluta na 4,1796 PLN.  Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju, najbliższe pojawią się dopiero w środę i czwartek. Poznamy m.in. odczyty dotyczące inflacji (kwiecień) oraz PKB za I kwartał.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk,
FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc