Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Wyższy kurs dolara

2014-09-24

Na USD/PLN po wczorajszych niezłych kursach na kupno waluty amerykańskiej (chwilami niższych niż 3,24) mamy teraz 3,2475, a zatem wracamy na wyższe poziomy, złoty trochę stracił w relacji do najlepszych kursów wczorajszych. Na EUR/PLN tymczasem wciąż złoty jest mocny, mamy 4,1726, wsparcie konsolidacji trwającej od początku sierpnia jest nieco niżej, prawie przy 4,1710, tak więc teoretycznie można jeszcze liczyć na ugranie czegoś.

 

Brak dziś odczytów z gospodarki polskiej, pary złotówkowe będą raczej zależały od EUR/USD. Wydaje się, że sesja generalnie będzie dość spokojna. Pod wieczór odbędą się wystąpienia przedstawicieli Fed – z Cleveland i Chicago. Teoretycznie mogą one coś wnieść do informacji o polityce walutowej Fed, ale raczej nie przyniosą przełomu.

 

 

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc