Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Uspokojenie na rynkach

2014-08-11

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie zawiera praktycznie żadnej istotnej publikacji. Nieco więcej atrakcji przyniosą jednak kolejne dni. W nocy japoński indeks Nikkei zyskał prawie 2,5 proc., wymazując tym samym niemal całą piątkową zniżkę.

Już w piątek z bardzo wyraźnym odbiciem mieliśmy do czynienia na indeksach amerykańskich. S&P 500 zyskał ponad 1 proc. Dziś wzrostowymi lukami otwiera się handel na większości europejskich parkietów. Wyraźnie zaobserwować można powrót do bardziej ryzykownych aktywów. Notowania obligacji amerykańskich i niemieckich zaczęły wyraźnie zniżkować. Rentowności 10-letnich obligacji USA znalazły się z powrotem ponad poziomem 2,40 proc., natomiast niemiecki 2-latki

Wydaje się, że inwestorzy oswoili się już z trudną sytuacją geopolityczną i o ile nie dojdzie do eskalacji któregoś z konfliktów to możemy mieć do czynienia z powrotem do ryzykowanych aktywów. Eurodolar po piątkowych zwyżkach w okolice 1,3430, dziś powoli osuwa się pod własnym ciężarem. Obecnie dotarł w okolice poziomu 1,3390. Aprecjacyjny trend kontynuuje polski złoty. Kurs euro znajduje się w okolicach 4,19, natomiast kurs USD oscyluje w okolicach 3,13. Wiele ciekawych rozstrzygnięć na rynku towarów rolnych może przynieść jutrzejszy raport WASDE (raport na temat szacunków popytu i podaży na surowce rolne na świecie). Zostanie on opublikowany jutro o godz. 18:00.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc